+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Marmara Bölgesi Forumunda Balıkesir Cunda Adası Lokma Tatlısı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Balıkesir Cunda Adası Lokma Tatlısı
  Cunda Adası Lokma Tatlısı
  İşte cunda adasına özgü bir tat daha, Cunda adası sahil boyunda görüp satın alabileceğiniz şuruplu bir tatlı. Üstüne çeşitli baharatlar atılarak servis ediliyor ve yemek sonrası yürüyüş yaparken yada çayınızı yudumlarken oldukça güzel gitmekte.

  Sahilde arkası gelmeyen kuyruklar görürseniz eğer şaşırmayın bu kuyruk bir lokma kuyruğu, öyle ki insanlar dakikalarca bu kuyrukta beklemekte, sıcak sıcak yeni çıkan lokmayı alma yarışına girmekteler. Şu anda Ada’da 2 noktada satışı yapılıyor.Birincisi; Ada spor kafe’nin çardağında ismi ise “Lokma Profesörü”, lokmalar makinada el değmeden üretilmekte. Cunda Lokmasını bulabileceğiniz 2. nokta ise diğerinden biraz ilerde yine sahilde bulunmakta, burasının ismi ise “Lokma imparatoru” Eski futbolcu olan cundalı Saki bey tarafından işletilmekte yine Saki bey halihazırda Ada spor futbol kulübünün teknik direktörlüğünüde yapmakta. Lokma dökmek burada adeta bir sanat okadar hızlılar ki bir kaç dakika içinde kilolarca lokma döküyorlar, gerisi artık kuyruktakilere kalmış ; afiyetle yemek…. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Cunda adasına özgü bir tat olan lokma tatlısını sahil boyunca alabilirsiniz. Cunda lokması çayın yanında keyifle tüketilebilir. Baharatlarla servis edilen cunda lokmasını almak isteyenler sahilde uzun kuyruklar oluşturmaktadır.
+ Yorum Gönder