+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Marmara Bölgesi Forumunda Kocaeli’de Trekking Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Kocaeli’de Trekking
  Kocaeli’de Trekking


  Kış sporları mı yapmak istiyorsunuz?
  Kartepe'ye çıkacak, kayak takımlarınızı yanınıza alacak ve kaymaya başlayacaksınız.


  Resmi Orjinal Boyutta Görmek istiyorsan TIKLA! 800x600. This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 59KB.


  Su kayağı mı yapmak istiyorsunuz?
  Yoksa rüzgara karşı yelken mi açmak?
  Sapanca Gölü'ne veya İzmit Körfezi'ne gidecek, takımlarınızı hazırlayacak ve açılacaksınız.
  Tehlikeli ve pahalı olmayan, şehrin stresini üzerinizden atabileceğiniz, sürekli farklı yerleri yürüyerek görebileceğiniz, doğayla iç içe kalabileceğiniz bir spor mu yapmak istiyorsunuz?
  O halde Kocaeli'ne geleceksiniz
  İki denize ve bir göle kıyısı olan, yeşille mavinin adeta kucaklaştığı, dört mevsimin doya doya yaşandığı Kocaeli, bir tarafında Marmara'ya uzanan denizi, diğer tarafında Karadeniz sahillerine uzanan altın sarısı kumsallarıyla bir doğa harikası. Kış ve yaz turizminin yapılacağı harika bir mekan.

  Jeopolitik konumu itibariyle iki kıtayı birbirine bağlayan bir kavşak noktası olan Kocaeli, işte bu özelliğinden dolayı 3 bin yılı aşkın süredir önemli bir yerleşim merkezi. 40 yılı Doğu Roma İmparatorluğu'na olmak üzere 200 yıl başkentlik yapmış ve nice medeniyetin mirasını bağrında saklayan bir kent. Bu özelliğiyle Anadolu'nun küçük bir minyatürü özelliğinde.
  Kocaeli doğa sporları yapmak için oldukça uygun bir kent. Trekking için özellikle Kocaeli'nin dağlık bölgeleri tercih ediliyor. Dağlar vadilerle adeta bir bütünlük oluşturuyor.

  Kocaeli’de trekking yapılacak bölgeler şöyle:

  Büyükdere Vadisi, Ambargölü Deresi, Taşköprü Kanyonu, Balıklayalar, Başdeğirmen, Başkiraz, Akçat, Dağtarla, Fulacık, Gürgenlik, Kadriye, Kartepe Altıoluk Yaylası, Bağırganlı, Seyrek, Babadağ, Çenedağı, Çamlıbel, Kirazoğlu Barajı, Çınarlıdere, Taşoluk Vadisi, Karabayır, Paşasuyu, Davalıkıran, Yankilise, Değirmendere Nüzhetiye Şelalesi, Simonun Sırtı, Soğuksu, Sıcakdere, Maşukiye (Aytepe, Bıçkıdere, Kayaüstü Yaylası, Değirmendüzü, Hamzadağı, Sultaniye, Camidüzü, Kızkalesi, Serindere, İnönü Yaylası, Soğukpınar, Kungul Dağı, Kazandere, Menekşe Yaylası, Soğukdere, Kuzuyayla, Altıoluk)
  Ballıkayalar İzmit Gebze'de trekking ve dağcılık aktivitelerine uygun doğa yapısıyla tanınır. Tavşanlı Köyü yakınlarında şelaleriyle ve yeşillikleriyle doğa gezerlerin ilgisini çeken kanyon 1995 yılında bu güzelliklerin korunması amacıyla tabiat parkı yapıldı.Göletleri, bir deresi ve dağcılığa ideal kayaları bulunan yeşil vadi, macera aktiviteleriyle ilgilenenlerin yakından tanıdığı bir bölge. Park içinde konaklamak için tesis bulunmuyor. Kamp kurmak isteyenler için en ideal yer kanyonun üzerinden geçen patikayı izleyerek ulaşacağınız kanyonun en yüksek noktası.


  Resmi Orjinal Boyutta Görmek istiyorsan TIKLA! 900x671. This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 900x671 and weights 259KB.


  Ballıkayalar Kanyonu her mevsim ziyarete uygun. Ayrıca bölgeye günübirlik doğa yürüyüşleri düzenleyen acenteler var. 2. Acil

  Kocaeli’de Trekking isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder