+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Marmara Bölgesi Forumunda Kocaeli Körfez Yarış Pisti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Kocaeli Körfez Yarış Pisti
  Körfez Yarış Pisti

  Körfez Yarış Pisti, Türkiye'de en çok yarış organizasyonu düzenlenen pisti olma unvanına sahip. Körfez Belediyesi'nin sahibi bulunduğu Yarımca Fener Gölü çevresinde, Türkiye'nin ilk asfalt yarış pisti, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun desteği ve İstanbul Motor Sporları Kulübünün çabaları ile inşa edilerek 1993 yılında hizmete açıldı.
  Körfez Pisti'nde Türkiye Şampiyonası'nın haricinde hem özel marka kupaları hem de değişik kategorilerde farklı yarışlar yapılıyor. Her yarış günü farklı kategorilerde yarışlar gerçekleştirilirken, bu yarışları ortalama beş bin seyirci izleyebiliyor. Her yaştan ve kesimden yüksek miktarda seyircinin olması pistteki etkinliklere renk katarken, yarış günlerinde medyanın da ilgisi ile İzmit Körfez pisti her geçen gün daha çok ilgi uyandırıyor.

  Pistin etkinlikleri yalnızca resmi yarışlarla kısıtlı değil. Yarış günleri dışında, lastik ve otomobil markaları ile otomobil dergilerinin test sürüşleri ve bazı yarış okulları eğitimleri gerçekleştiriliyor. 2. Acil

  Kocaeli Körfez Yarış Pisti isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder