+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Marmara Bölgesi Forumunda Tekirdağ'da Gezilecek Görülecek Yerler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Tekirdağ'da Gezilecek Görülecek Yerler
  Tekirdağ'da Gezilecek Görülecek Yerler


  BELDELER VE MESİRE YERLERİ

  ATATÜRK ORMANI : Tekirdağ - İstanbul karayolu üzerinde olup, İl Merkezine 7 km. uzaklıktadır. İlimizin yegane günübirlik tesislerinden birisidir.

  KUMBAĞ : İlimizin önde gelen eğlenme ve dinlenme merkezidir. Turistik tesislerin, pansiyonların ve halk plajlarının yoğun olduğu yerlerdendir. Burada bulunan Ormaniçi Dinlenme yerine yerli ve yabancı turistelr fazlasıyla ilgi duymaktadır.

  BARBAROS : Uzun kumsalları ve yeşil bağlarıyla kentin mesire ve sayfiye yerlerindendir.

  ŞARKÖY : 1354 yılında Gazi Süleyman Paşa tarafından fethedilmiş olup, önceleri Şehirköy olarak adlandırılmıştır. Zengin doğa güzelliklei, zeytin bahçeleri ve yeşil bağlarıyla ilimizin en şirin ilçelerindendir. Üzümü ve şarabı meşhurdur. Doğa güzelliklerinin yanı sıra çok sayıda Otel, motel ve pansiyonlarıyla turizm merkezidir. Bundan başka ilçenin görülebilecek yerleri arasında Eriklice, Hoşköy, Gaziköy ve Uçmakdere' de de eşsiz doğa güzellikleri bulunmaktadır. Balık ve özellikle karides üretimi açısından görülmeye değer bir yerleşim merkezidir.

  HORA FENERİ : 1876 Fransız yapısı olup, Şarköy ilçesine bağlı Hoşköy beldesinde bulunmaktadır. 96 kristalden meydana gelen fener kendi ekseni etrafında 360 derece dönerek görev yapmaktadır. Bölgenin ikinci büyük feneridir.

  MARMARA EREĞLİSİ : Eski adı PERİNTHOS olan ilçe M.Ö 600 yıllarında Samos' lu kolonistler tarafından kurulmuştur. Yunan, Roma ve Bizans yönetiminde kalan kentin adı M.S. 3. Yüzyılda HERAKLİA olarak değişmiştir. 1453 yılında Osmanlı egemenliğine geçmiş ve adı EREĞLİ olmuştur. Antik bir yerleşme merkezi olduğundan: Akrapol, antik liman, kara ve deniz surları, tiyatro, Çifte tonozlar, stadion başlıca tarihi yerlerindendir.

  SARAY : Eski bir yerleşim merkezidir. Bölgenin önemli akarsuyu olan Ergene Nehri bu ilçemizde doğmaktadır. Linyit kömürü ve cam yapımında kullanılan kuars kumu başlıca yeraltı zenginliklerindendir. İlçeye 27 km. uzaklıkta Karadeniz kıyısında doğal güzelliklere sahip, Castro ( Çamlıkoy ) turizm yönünden ilçenin görülebilecek yerlerindendir. Istranca dağları eteğinde olan ilçede karaavcılığı da yapılmaktadır. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Tekirdağın gezilecek yerleri arasında saray ilçesi, marmara ereğlisi, hora feneri, barbaros, şarköy, kumbağ ve atatürk ormanı gezilip, görülmeye değer mesire yerler ve beldelerdir.
+ Yorum Gönder


tekirdağ gezilecek görülecek yerler,  tekirdağda gezilecek yerler,  tekirdağın gezilecek görülecek yerleri,  tekirdağda gezilecek görülecek yerler