+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Marmara Bölgesi Forumunda çanakkale kaleleri hakkında genel bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  çanakkale kaleleri hakkında genel bilgi
  çanakkale kaleleri hakkında genel bilgi  anakkale-kaleleri-hakk-nda-genel-bilgi1.jpg

  çanakkale kaleleri hakkında genel bilgi2.jpg
  çanakkale kaleleri hakkında genel bilgi3.jpg

  Çanakkale ve çevresi, tarihin bütün uygarlıkları için stratejik bir önem taşımıştır. Bu yüzden Antik Çağ’da Hellespontus adını taşıyan bugünkü Çanakkale Boğazı’nın iki yanına çok sayıda kale yapılmış. Nice emeklerle inşa edilen bu eserler, bazen şehirlerin etrafını çeviren sur duvarları bazen de denize ve ovaya hakim yüksek tepeler üzerinde inşa edilmiş kale ve surlar halinde karşımıza çıkıyor. Çanakkale ve çevresindeki kaleler, genellikle denizden gelecek saldırıları önlemek üzere inşa edilmiştir.

  olarak yaptığımız araştırmada Çanakkale İli dahilinde 25 kalenin bulunduğunu tespit ettik.Çanakkale Kalesi en fazla olan İlimizdir.2007 yılına kadar Çanakkale İlinin tüm kaleleri hakkında bilgi içeren bir kaynak bulunmuyordu. Sitemizin araştırmaları sonucunda azda olsa Çanakkale İlinin kaleleri hakkında dökümanlar hazırlandı.Çanakakle Kaleleri hakkında araştırmalarımız devam ediyor. 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Bilirsiniz ki Çanakkale'nin her tarafı bizim için önemlidir.Kaleler genellikle deniz etrafında yapılmıştır. Bunun sebebi'de denizden gelen saldırıları önlemektedir.
+ Yorum Gönder


çanakkale kalesi,  çanakkale kaleleri,  canakkale kale