+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Kurenai Yhi Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Kurenai Yhi Kimdir
  Kurenai Yhi Hakkında Bilgi

  •Yaş: 271-282 (I. Kısım’da), 30 (II. Kısım’da)
  •
  •Rütbe: Jounin
  •Seiyuu: Rumi Oçiai


  kurenai-yuhi-kimdir.png
  Kurenai Yuuhi (Japonca: , - Yhi Kurenai), 8. Takım'ın lideridir. Kurenai yıllarca Akademi Eğitmeni olarak çalışmıştır ve sonunda, serinin başlamasından kısa bir süre önce Jounin haline gelmiştir. 8. Takım'ın oluşumundan önce Yakumo Kurama adlı bir öğrenciye eğitmenlik yapmıştır. Yakumo'nun yetenekleri kendisi ve çevresindekiler için tehlikeli idi, bu nedenle Kurenai, onun yeteneklerini mühürledi ve dolayısıyla da ninja olma şansını elinden aldı. Jounin lider olarak Kurenai dikkate değer bir şekilde iyi kalpli ve astlarını, özellikle de Hinata Hyga'yı destekleyici davranmaktadır. 8. Takım oluştuğu zaman babası tarafından, fazla işe yaramadığı ileri sürülerek Hinata, Kurenai'ye emanet edilmişti. O zamandan sonra Kurenai, Hinata'ya bir ebeveyn gibi davranmaya başlar ve zayıflıklarının üstesinden gelmesi için yardım etmeye çalışır
  Kurenai'nin, sıklıkla birlikte göründüğü Asuma Sarutobi ile uzun süreli bir ilişkisi vardır. Buna rağmen ikisi, birlikte olduklarını reddederler ve beraber geçirdikleri zamanı bir hiç sayarlar, fakat birçok karakter aksinden şüphelenmektedir. II. Kısım'da Kurenai'nin Asuma'dan hamile olduğunun ortaya çıkması ilişkilerini açığa çıkarmıştır. Kurenai, genjutsu üzerine uzmanlaşmıştır ve animede oldukça becerikli olduğu görülür. Magen: Jubaku Satsu (Japonca: , Magen: Jubaku Satsu) sayesinde Kurenai kaybolabilir ve rakibine farkettirmeden sokulabilir. Bir kez yaptığında, rakibinin etrafında hayali bir ağaç büyümeye başlar ve etkili bir şekilde hareketsiz kılar; kendinin ağaçtan görünmesine izin vererek onları istediği gibi öldürme imkanı bulur. Kurama Klanı bölümleri gösterir ki Kurenai bu tekniği bir kargaşa esnasında birçok kez kullanabilmektedir ve rakibini yakalamak için herhangi bir türde yeşillik oluşturabilmektedir. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Ceylan, Kaplumbağa, Fare Ve Karga

  Bir varmış, bir yokmuş; Hayvanların mutlu yaşadığı bir ülke varmış. Bu ülkede ceylan, kaplumbağa, karga ve fare bir arada güzel güzel yaşıyormuş. Yurtları uzak, çok uzak bir yerdeymiş. Mutlulukları da bu yüzdenmiş. Bir gün ceylan çayırda oynuyormuş, halinden çok mutluymuş. Ancak birdenbire insanoğlunun en iyi dostu olarak bilinen bir köpek çıkmış ortaya. Tabi arkasından da bir insan gelmiş. Köpek ve adam ceylanın peşinden koşmaya başlamış. Ceylan kaçmış onlar kovalamışlar. Bu sırada evde yemek zamanıymış. Sofrayı hazırlayan fare, bakmış arkadaşlarından biri eksik. Arkadaşlarına dönerek:

  - Neden, demiş hep dörtken bu gün üçüz? Ceylan arkadaşımız bizi unuttu mu dersiniz?

  - Unutmaz, demiş kaplumbağa. Mutlaka başı dertte olmalı. Ne olurdu karga gibi kanatlarım olsaydı, uçar dolanırdım çayırları. Ya ceylanın yardımımıza ihtiyacı varsa, ne olduğunu bilmeden onu yargılamak doğru olmaz. Karga hak vermiş kaplumbağaya. Kanatlarını çırpıp havalanmış ve ceylanı aramaya başlamış. Birde ne görsün, ceylan ormanda bir tuzağa düşmemiş mi? Ağlardan kurtulmak için çırpınıp duruyor. Karga hemen dostlarına haber vermiş. Üçü düşünüp bir sonuca varmışlar. Biri evi bekliyecek, diğer ikisi ceylanı kurtarmaya gidecekmiş. Tabiki evde kaplumbağa kalmış. Fare ile karga fırlayıp gitmiş. Kaplumbağa kalmış kalmasına ama, aklı hep dostlarındaymış. Sonunda oda çıkmış yola. Bir süre sonra fare ile karga ceylanın yanına gelmiş. Fare ağları kemirmiş. Sonra hepsi oradan ayrılmış. Avcı oraya gelip ağları parçalamış, tuzağıda bomboş görünce küplere binmiş. Öfke ile etrafa bakınmış o sıra kaplumbağayı görmüş. Onu çantasına koymuş.

  - Ceylan bir başka güne kalsın. Biz bu akşam kaplumbağa ile yetinelim. Karga olup bitenleri yukarıdan görmüş. Hemen uçarak olanları ceylana ve fareye anlatmış. Üçü hemen bir araya gelip dostlarını nasıl kurtaracaklarını düşünmeye başlamışlar. Sonunda bir yol bulmuşlar. Ceylan, avcının önüne çıkıp kendini göstermiş. Ceylanı karşısında gören avcı hemen onun peşine düşmüş. Avcı kovalıyor, ceylan koşuyormuş. Sonunda avcı yorulup sırtındaki çantayı yere atmış. Farede bunu bekliyormuş. Hemen koşup, çantayı kemirmiş ve dostunu kurtarmış. Onlar ermiş muradına, avcı boş dönmüş evine.

+ Yorum Gönder