+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler Hakkında Bilgi

  Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler


  pamuk-prenses-ve-yedi-c-celer.jpg


  Çok ünlü bir prototip olan Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler yukarıdaki iki masalın tüm özelliklerini taşır; üvey anne elinde cefalar çeken güzeller güzeli "Pamuk" Prenses, saraydan atılır, saflığı ile avcının merhamet duygularını kabartarak ölmekten (ya da daha beteri kötü yola düşmekten) son anda kurtularak, erkekliğin yedi hali olan cücelerin evine atar kendini

  Burada da, daha önce nasıl yaşayabildikleri bilinmeyen cücelerin tüm bakımını üstlenir, gündüz ev işlerini yapıp evi ve madenden ya da ormandan dönecek olan yedi hal bekler. Nedense cüceler şöyle de bir şarkı tuttururlar ormana giderken; "Baltalar elimizde, uzun ip belimizde, biz gideriz ormana hey, ormana."

  Baltalar, uzun ipler ve prensesle çok mutlu bir şekilde yaşarken, tüm erkeklerin korkulu rüyası olan, kraliçe gelir ve büyülü elmasıyla tüm huzuru bozar.

  Bunda prensesin de suçu vardır çünkü tüm tembihlerine rağmen cüceleri dinlememiş, evde yalnız kalırken bir yabancıya kapıyı açıp onu içeri almış ve hatta onunla konuşmak gafletine düşmüştür. Bu hata cezasız bırakılmamalıdır. Kaçınılmaz son prensesi beklemektedir. Yasak elmadan aldığı bir ısırıkla prensesimiz yine uykuya dalar ve yine güzelliğini koruyarak cam bir "tabutun" içinde prensini bekler. 2. Çisem
  Bayan Üye

  Pamuk prenses ve yedi cüceler hikayesi uzun zamandan beri izlenen ve anlatılan bir hikayedir. Hikayede pamuk prensesin üvey annesi ona zulmeder ve onu kovar ormana giderek yedi cücelere sığınır mutlu bir şekilde yaşarken üvey annesi cadı kılığına girer ve ona zehirli bir elma verir pamuk prenses bayılır ve güzelliğini koruması için cam bir tabutta prensesin gelip onu öpmesi ile uyanır.
+ Yorum Gönder


pamuk prenses ve yedi cüceler hikayesi