+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Lord Voldemort Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Lord Voldemort Kimdir
  Lord Voldemort


  Tüm zamanların en korkunç ve kötü büyücüsü, sihirli dünyaya korku salan Lord Voldemort, Lily ve James Potter`ı öldürdüğünde, Harry`yi de öldürmeye çalışır, ama gönderdiği ölüm laneti Harry`nin alnından geri teperek çarptığı Karanlık Lord'u ölümcül derecede zayıflatır. Lord Voldemort kaçar ve sihir dünyası üzerinde kurduğu baskı kalkar. Karanlık Lord ve Ölüm Yiyenler denen yakın destekçileri, büyücüler ve normal insanlar dünyasında birçok işkence ve cinayetin sorumlusudur.

  Lord Voldemort.jpg
  Safkan bir anneden ve muggle bir babadan doğma bir melezdir. Annesi onu bir muggle yetimhanesinde doğurur ve ismini koyduktan sonra hemen ölür. Gerçek adı Tom Marvoldo Riddle dır. Voldemort ise bu isimden uyarlanmıştır. Yatakhane görevlilerince "tuhaf bir çocuk" diye tanımlanmıştır. Yatakhanedeki diğer çocukların başına Tom'la tartışırlarsa tuhaf olaylar gelmektedir. Tom yani Voldemort çocukluğunda da insanları korkutmuş, zorbalık yapmış ve hatta kendi deyimiyle "cezalandırmış" tır. Sinsi bir çocuktur, yaptıkları asla kendisiyle ilişkilendirilemez. Çoğu büyücünün yapamadığı şeyi başarmış, çok kücükken bile sihir gücünü farketip insanlar üzerinde kullanmaya hatta onların canlarını yakmaya başlamıştır. 11 yaşında Albus Dumbledore tarafından Hogwarts'a davet edilir. Hogwarts'ta Slytherin binasına yerleştirilir, bilgiye açtır, ölümsüzlüğün sırlarını arar, ve bu yolda herkesden daha fazla ilerler. Okula geldiği günden itibaren ailesini araştırır, özellikle babasının güçlü bir büyücü çıkmasını bekler.. Uzun süren araştırmalardan sonra annesinin safkan babasının ise annesini daha hamileyken terkeden Tom adında bir muggle olduğunu anlar, babasını öldürür. Kendi adını değiştirir. Tom Marvolo Riddle, I ** Lord Voldemort un amagramıdır. Okulda çok yetenekli, çok çalışkan ve çok zekidir, öğretmen ve öğrenciler ona hayrandır.. Kısa zamanda öğrencilerden oluşan bir grup müridi olmuştur ve bu kişiler ilk ölüm yiyenleri oluşturmuştur. Okuldan sonra ölümsüzlüğe giden çalışmalarında karanlık sanatlara öyle bir gömülmüştür ki türlü değişimler geçirmiştir, daha az insani bir hale bürünmüştür.

  Doğumu ve Ergenliği
  Hikayeye göre; Lord Voldemort dünyaya Tom Marvoldo Riddle olarak 31 Aralık 1926'da, Londra'daki bir yetimhanede gelmiştir. Tom, Merope Gaunt adında bir cadıdan ve Tom Riddle adında bir muggleden doğmuştur Merope, güçlü ve ünlü büyücü Salazar Slytherin'in soyundandır. Dumbledore göre, Merope çok yakışıklı olan Tom Riddle'ı kendisine bağlayabilmek için ona aşk iksiri verir ve bu iksirin yardımıyla Tom, Merope'yi de alarak uzaklara gider. Ve yine Dumbledore göre, Merope, hamile kaldıktan sonra Tom'un da onu sevdiğine inanmaya başlar ve Tom'a aşk iksiri vermeyi bırakır. Artık iksir almayan Tom karısını ve doğmamış çocuğunu redderek onlardan kaçar. Merope'nin kocasına olan inancı yok olur. Kalbi kırılan Merope, bebeğini doğurduktan kısa bir süre sonra aynı yetimhanede ölür.
  Küçük çocuk hayatının ilk 11 yılını bu yetimhanede geçirir Daha küçükcükken kendindeki sihirli güçlerin farkına varır -özellikle psikokinezi ve olağanüstü duygusuzluk-. Dumbledore onu bulup Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'na gelmesini teklif eder. Sonraları, Riddle kendini mükemmel bir öğrenci olarak lanse eder. Ama aynı zamanda çok sert ve kendini kızdıranlara zorbalık etmekten çekinmeyen biridir. Riddle, 5. sınıfta başkanlık yaptığı yıl; efsanevi Sırlar Odasının kapısını açar ve genç öğrencilerden Mızmız Myrtle'ı öldüren Basilisk serbest bırakır. Bu suçu Rubeus Hagrid'in üzerine atar
  Daha sonraları kendine Lord Voldemort takma ismini takar Bu isim "Tom Marvoldo Riddle"'in anagramı olan "Adım Lord Voldemort"'dan türemiştir. Yakın takipçileri artık onu bu adla çaığırırlar. Bir yıl sonra, okuldaki 6. yılında, Voldemort babasını ziyarete, Little Hangleton'a gider. Aynı zamanda büyük babası annesi ve dayısının yaşadığı eski eve de gider. Geriye hayatta sadece dayısı Morfin kalmıştır. Voldemort, dayısının asasını çalıp öz babasını öldürür ve dayısının zihnindekileri değiştirir ve suçu kendisinin işlediğini itiraf etmesini sağlar. Morfin, Azkaban'da bu suçu işlemenin verdiği büyük gururla ölür

  Hortkulukları Takibi ve Yaratışı
  Mezuniyetinden sonra okul müdürü Albus Dumbledore'a Karanlık SAnatlara Karşı Savunma öğretmenliği yapmak için teklifde bulunur. Fakat Müdür onu geri çevirir ve bir kaç yıl sonra tekrar başvurmasını söyler. Hemen akabinde öğretmenlerinin çok daha iyi şeyler beklediği Riddle, Borgin ve Burkes adında Karanlık Sanatlarla ilgili eski eserlerin satıldığı bir dükkanda satış elemanı olarak çalışmaya başlar. Kısa bir süre sonra ortadan kaybolur. Hepzibah Smith adında yaşlı bir kadını, iki sihirli eski eseri alabilmek için öldürmüştür. Bu eserler Salazar Slytherin'e ait olan bir madalyon ve Helga Hufflepuff'a ait olan bir kupadır. Muggle ailesini öldürdüğünde yaptığı gibi bu kez de suçu Hepzibah'ın evcini Hokey'in üzerine atar.
  Riddle ortadan kayboluşundan sonra tamamen Karanlık Sihre dalar. Kendini ölümsüzleştirebilmek için adına hortkuluk denilen 6 nesne bulur ve ruhunu 7 parçaya bölerek bu nesnelere yerleştirir. Bu nesneler; kendi okul günlüğü, Marvolo Gaunt'un yüzüğü, Salazar Slytherin'nin madalyonu, Helga Hufflepuff'ın kupası, yılan Nagini ve Rowena Ravenclaw'ın tacıdır. Ve ayrıca Harry Potter'ın son kitabında yazdığına göre 7. hortkuluk Harry Potter'dır. Onyıl sonra ortaya çıktığında tüm bu işlemlerden dolayı korkunç şekilde Lord Voldemort'a evrimleştirmiştir. Voldemort tekrar okula döner ve bu kez okul müdürü olan Albus Dumbledore'e Karanlık Sanatlar öğretmeni olabilmek için teklifte bulunur. Dumbledore onu geri çevirir. Dumbledore, Voldemort'un okuldaki öğrecilere gücünü gösterebilmek ve Hogwarts'taki başka değerli eserleri bulabilmek amacıyla dönmek istediğinden şüphelenmektedir.Ve şüphesi doğrudur.İş istediği gece Ravenclaw'ın Tacını oraya saklamıştır.

  İlk Savaş

  1970 yılında Voldemort ve Ölüm Yiyenleri büyücülük dünyasında terör estirmeye başlarlar. Safkana takıntısı olan Voldemort Muggle doğumlu büyücüleri ortadan kaldırmak için onlara saldırır. Sonunda Voldemort ırk ayrımı yapmaksızın kendisine karşı olan herkesle; gözdağı vermekten, işkence etmekten ve öldürmekten kaçınmaksızın savaşmaya başlar. Voldemort bir grup ölüm yiyeni ile birlikte, Sihir bakanlığına sızabilmek için bakanlık çalışanlarına Imperius Curse(yapılan kişiyi kontrol altına alan affedilmeyen lanet) yaparlar. Korku, panik ve umutsuzluk tüm büyücü dünyasına yayılmışken, Dumbledore, Zümrüdüanka Yoldaşlığını kurar. Yoldaşlık İngiltere'nin en iyi seherbâzlarından oluşmuştur. Yoldaşlık, Voldemort'u ve yandaşlarını yakalayabilmek ya da öldürebilmek için durmaksızın çalışır.
  1980'e kadar Sihir Bakanlığı ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı tarafından durdurulamayan Voldemort ve yandaşları, neredeyse tüm büyücülük dünyasını elegeçirmek üzeredir. Fakat Voldemort, tüm bunaları kaybetmesine neden olan bir hata yapar.

  İlk Düşüş


  Bir gece Dumbledore, Hogsmeade'deki Domuz Kafası'nda, kehanet öğretmeni olarak işe almak için Sybill Trelawney ile bir görüşme yapar. Dumbledore kadından etkilenmemiştir, taki Trelawney'nin birden bire gerçek bir kehanette bulunanakadar.
  Karanlık Lord'u altedecek güce sahip olan geliyor...ona üç kez karşı çıkmış olanlardan, yedinci ay ölürken doğacak...ve Karanlık Lord bu erkek çocuğu kendi dengi olarak işaretleyecek, ama o, Karanlık Lord'un bilmediği bir güce sahip olacak...ve ikisinden biri diğerinin elinde ölecek, çünkü diğeri varlığını sürdürürken ikiside yaşayamaz... Karanlık Lord'u alt edecek güce sahip olan, yedinci ay ölürken doğacak...

  Genç ölüm yiyen Severus Snape kehanete kulak misafirliği yapar. Fakat kehanetin "...Karanlık Lord bu erkek çocuğu kendi dengi olarak işaretleyecek..." kısmını duyamaz. Dumbledore Snape'yi fark ettiğinde, Snape Voldemort'un hayatını değiştirecek bu eksik bilgiyle birlikte kaçar
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Çizgi fil karakteri olan Lord Voldemort insanlar tarafında çok tanınan biri haline gelmiştir. Harry Potter serisin'de görev yapmış ve tüm zamanların en korkunç büyücüsü olmuştur.
+ Yorum Gönder