+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Red Sonja Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Red Sonja Kimdir
  Red Sonja


  red-sonja-kimdir.jpg

  Kızıl Sonya Batı Hrikanya bozkırlarında ailesiyle birlikte mütavazi bir evde yaşamaktadır. 17 yaşına girdiğinde, bir grup zalim paralı asker babası Ivor’u, annesini ve iki küçük kardeşini öldürülmüş ve bütün sahip olduklarını, evlerini yakmışlardır. Kızıl Sonya sağ kalmış ancak grup liderinin vahşice tecavüzüne uğraması onun bekaretine mal olmuştur. İntikam çığlığına cevap olarak kızıl tanrıça Scathach ona gözükmüş ve adil bir dövüşte onu yenmediği taktirde kimseye yalan söylemeyeceği koşuluyla ona inanılmaz bir kılıç ve diğer silahları kullanma yeteneği aşılamıştır. İlk kez Marvel’in çizgi kahraanlarından Barbar Konan’ın Şubat 1973’deki 23. sayısında ortaya çıkmıştır.Dynamite Entertainment tarafından yayınlanan Kızıl Sonya Maceraları Cilt 1’in girişinde Roy Thomas, İspanyol bir sanatçı olan Estaban Maroto’nın Kızıl Sonya’nın onaylanmamış görüntüsünü düzenlediğini söylemiştir. Bu durum Thomas Konan’ı yeniden tasarlandığı Konan’ın Vahşi Kılıcı dergisini düzenlerken ortaya çıkmıştır ve Kızıl Sonya ilk defa meşhur olduğu gümüş “metal bikini”yle görünmüştür. 2. Asel
  Bayan Üye

  Red Sonja (Red Sonja Kimdir  Red Sonja, orijinalinde 1970'li yıllarda Marvel firması tarafından yayınlanan Conan çizgiromanının içinde yeralan bir karekterdir. Kızıl saçlarından dolayı Red dir. Bu karakter kısa sürede Conan okuyucularının ilgisini çekmiş ve en sonunda Conan'dan ayrılarak kendi çizgiromanını oluşturmuştur.
  Red sonja aslında Robert E. Howard'ın haçlı seferlerindeki "Red Sonya" adlı kadın kahramandan sezinlenerek Roy Thomas tarafından üretilmiştir. Aslında Conan ile aynı çağda yaşamaz iken bu sayede Conan ile aynı çağa taşınmıştır ve Conan'la bir sevigiliden ziyade çok samimi iki arkadaş olarak yeralmışlardır.
  Red Sonjanın bu kadar güçlü ve kuvvetli bir dövüşçü olmasının ardında yatana neden daha 17 yaşında iken tecavüze uğramasının ardından bir tanrıçanın kendisine yenilmezlik gücü vermesidir.
  Türkiye'de ise Alfa yayınları zamanında başlarda Conan bölümlerinin içinde görülürken daha sonra Alfa yayınları tarafından ayrıca Red Sonja adıyla yayınlanmaya başlamıştır. Son olarak da 2000 yılında daha önce yayınlanan 2 serinin içinden seçilmiş olan seçme öyküler ile büyük boy olarak sadece 7 sayı yayınlanmıştır.
+ Yorum Gönder