+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Kakashi Hatake Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Kakashi Hatake Kimdir
  Kakashi Hatake


  Kakashi Hatake (Hatake Kakaşi) manga ve anime serisi Naruto 'da hayali bir karakterdir. Soy ismi "Hatake" bostan, ismi "Kakashi" ise korkuluk demektir.
  kakashi-hatake.jpg
  Kopya ninja Kakashi
  Kakashi Konohagakure (Konoha Köyü)'nin Jounin rütbeli ninjalarından birisidir. Kendisi anime ve manga'nın başında; Uzumaki Naruto, Uchiha Sasuke ve Haruno Sakura isimli öğrencilerden oluşan 7. Takıma eğitmen olarak atanmıştır. Kendisi ayrıca Kopya Ninja Kakashi (Kopī Ninja no Kakashi) veya Şaringan Kakashi (Şaringan no Kakaşi) olarak da tanınmaktadır.
  Bu lakaplar kendisinin sol gözündeki bir özelliği kullanmak suretiyle 1000'den fazla jutsu (Ninja Tekniği) öğrenmiş/kopyalamış olması gerçeğinden hareketle ortaya çıkmıştır. Sol gözündeki bu özellik, Şaringan , sadece neredeyse yok olmuş olan Uchiha ailesinin bazı fertlerinde görülebilen, o aileye özgü genetik bir özelliktir. Normal gelişimini tamamlamış ve faal haldeki Şaringan özelliğine sahip olan sol gözünün kırmızı göz bebeği içerisinde üç virgülümsü işaret bulunmaktadır.
  Bu normal gelişimin üstünde yalnızca bir adet özel seviye daha vardır ki Kakashi'nin bu seviyeye manga'nın 275 numaralı bölümünde ulaşmış olduğu görülmektedir. Bu seviyenin ismi Mangekyō Şaringan 'dır. Bu seviyeye Uchiha Itachi'nin Kakashi'den önce ulaşmış olduğu Anime'de ve manga belirtilmiştir.

  Geçmişi
  Kakashi başlarda güçsüz ve güvenilmez gibi görünmüştür. Ancak Kendisi istisnai şekilde çok yetenekli bir ninja olup, 6 yaşında Chunin rütbesine 13 yaşında ise Jounin rütbesine erişmiş olan bir "harika çocuk"tur. Babası olan Hatake Sakumo, Konohanın Beyaz Diş ("White Fang" of Konoha, Konoha no Shiroi Kiba) olarak tanınmıştır ki bu lakap kendisinin neredeyse Efsanevi Üçlü (Efsanevi Sannin, Sandaime Hokage'nin ünlü öğrencileri) ile aynı seviyede görülmesi dolayısıyla verilmiştir.
  Kakashi'nin Gençliğinin anlatıldığı Kakashi Gaiden arc süresince (manga bölümleri 239-244), Kakashi'nin sahip olduğu Sharingan gözünün ve gözün dışındaki uzun yara izinin kökeni ve hikayesi açıklanmaktadır. Bölüm Üçüncü Gizli Ninja savaşları sırasında geçmektedir. Bu sırada 13 yaşında olan Kakashi ve takım arkadaşları Uchiha Obito ve Rin, gelecekte Yondaime (Dördüncü) Hokage olacak olan kişinin komutası altında Iwagakure (Hidden Rock Village, Gizli Kaya Köyü) sınırları içinde bir görev üzerindedirler.
  İzleyen savaş süresince, Kakashi'nin Şaringan'ı kullanmasından dolayı bugunku şöhretine kavuşur. Ayrıca kendisinin gözetmenliğini yaptığı Hayatta Kalma Eğitim Sınavını alan her olası Genin takımını sınavdan bırakmasıyla tanınmıştır. Üçüncü Hokage gibi ve muhtemelen Jiraiya ve Dördüncü Hokage gibi, olası öğrencilerini seçmek için adı kötüye çıkmış olan "Bell-Test" (Zil Sınavı) isimli bir sınav uygular. Görünürde sınav Akademi mezunu öğrencilerin herbirinin Kakashi'den bir zil kapması gereken bir tür eğitim şeklindedir. Ancak sınavın nihai hedefi olası Genin adaylarının takımçalışması ve fedakarlık özelliklerini ölçmektir. Kakashi'nin gerçek Genin mezuniyet sınavı olarak kullandığı bu sınav, Akademiden mezun olan öğrenciler arasından olası Genin'leri,%99 gibi yüksek bir başarısızlık oranıyla ayıklamaktadır (Bu sınava giren mezunların %99 u kalmıştır). Kakashi'nin sınavının diğer Jonin'lerinkine göre daha zahmetli ve zorlu olduğu düşünülse de Üçüncü Hokage, Kakashi'nin önceki takımları bırakmasının son derece doğru ve akıllıca olduğunun ortaya çıktığını düşünmektedir. 7. Takım (Naruto, Sasuke, Sakura) Kakashi'nin sınavını geçen ilk takım olmuştur.

  Sharingan
  Kakashi kıvrak zekası ve yeteneğini, Sharingan'ın kendisine verdiği avantajla birleştirerek eşi görülmemiş başarılara imza atmıştır. Sharingan sayesinde 1000'nin üzerinde sayıda tekniği öğrenmiştir. Sayısız savaştan galip çıkarak eşsiz bir tecrübe kazanmıştır.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Çizgi film karakterlerinden biri olan Kakashi Hatake manga ve anime filminde Naruto 'da oynamıştır. Jounin ninjalarından birisidir ve sol gözünde kırmızı göz bebeği içerisinde üç virgülü'msü işaret bulunmaktadır.
+ Yorum Gönder


kakashi photo hd