+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Kirpi Sonic Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Kirpi Sonic Kimdir
  1. ve 2. Sezonlar

  Her şey Dr. Eggman'e karşı Tavşan Cream'i ve Cheese the Chao'yu kurtarmak için yapılan rutin ssaldırılardan biri gibi görünse de Sonic ve arkadaşları kendilerini başka bir yere ışınlayan esrarengiz bir patlamanın içinde kaybolurlar. Arkadaşlarından ayrı düşen Sonic, kendisini havuzda boğulmak üzereyken kurtaran Chris Thorndyke isimli bir oğlanın yanında bulur. Chris, çok lüks bir mansiyonda, ünlü ebevenleri ve büyükbabası Chuck'la birlikte yaşamaktadır. Chris, Sonic'e arkadaşlarını bulmasında yardım ederken, Dr. Eggman'in de kendisini belli etmesi pek uzun sürmez.Sonic ve Eggman Kaos Zümrütleri'ni toplamak konusunda yarışırken, Chris'te kendisine vakit ayıramayan anne ve babasıyla ilgili sorunlarını halletmeye çalışmaktadır. Daha sonra Chuck'ın Sonic'i kendi boyutuna geri gönderecek bir makine üretmesi üzerine Chris, anne ve babası için duyduğu üzüntünün daha da artmaması için Sonic'i kaçırır; fakat Sonic'in yardımıyla Chris ikna edilir ve Sonic kendi boyutuna döner. Chris, kendini birgün yine Sonic'i göreceğine inandırır.


  Kirpi Sonic Kimdir.jpg  3. Sezon


  Sonic'in kendi boyutuna dönmesi üzerinden 6 yıl geçmiştir. Chris neredeyse yetişkin birisi olmuştur ve Helen'la bir ilişkisi var gibi durmaktadır.Büyükbabasının boyut portalının tamiriyle uğraşmaktadır. Sonic'in bulunduğu gezegene ise Cosmo adında bir kız gelmiştir ve yedi Kaos Zümrütü'nün gücünü kullanabilen efsanevi birini aramaktadır. Bu arada Sonic, uzayda Dark Oak isimli bir karaktere nerdeyse yenilmektedir. Sonic, Kara Oak Kaos Zümrütleri’ni ele geçiremesin diye zümrütleri galaksinin her tarafına dağıtır. Chris ise, tam portalı kullandığı anda kendini Sonic'in gezegeninde, onunla ilk tanıştığı zamanki yaşında bulur.
  Chris, Sonic'in Dünya'dan ayrıldığı zamandan beri, Sonic'in boyutunda sadece altı ay geçtiğini öğrenir. Bu süre içerisinde, Kara Oak ve Metarex ordusu gezegene saldırmış ve Egg Gezegeni'ni çalmıştır. Egg Gezegeni olmadan, gezegen ve üzerindeki tüm bitkiler ölecektir. Sonic ve arkadaşları, Kara Oak'ı durdurmaya karar verirler ve Kaos Zümrütleri'ni bulabilmek için uzayda yola koyulurlar.
  Eggman'la yaşadıkları birçok mücadele sırasında Sonic ve arkadaşları, Cosmo'nun aslında Metarex'in bir ajanı olduğunu öğrenir. Metarex'in yaşamak için Plant Egg'in gücüne ihtiyaçları vardır. Metarex, tüm evreni yok edebilecek planlanını harekete geçireceği zaman, Cosmo'nun herkesi kurtarabilmek için kendisini feda etmesi gerekir. Bu durum, Cosmo'ya maceranın başından beri aşık olan Tails'ı üzer; fakat onu Tails'in yok etmesi gerekmektedir. Böylece, Cosmo'nun güçleri serbest kalacak ve Kara Oak'ı eski formuna geri döndürebilecektir. Cosmo'nun özü, daha sonra Tails'in toprağa işleyeceği bir tohum haline gelecektir.
  Metarex'in yok oluşuyla birlikte, Eggman, yeni icadıyla Chris Dünya'ya geri yollamayı önerir. Chris,her ne kadar arkadaşlarını geride bırakacak olsa da, bu teklifi kabul eder. Portaldaki yolculuğuna başlayacağı sırada Chris, Sonic'i arkasından koşarken görür ve ağlamaya başlar. O anda Portal yok olur ve Chris Dünya'ya geri döner. Eggman ve Sonic arasındaki rekabet tekrar ortaya çıkar; ama eskisi kadar ciddi değildir, artık sadece heyecanlı olduğu için yaşamaktadır.

  4. Sezon


  Dördüncü bir sezonun yapımı hakkında söylentiler dolaşmaktadır. Mesela, SonicHQ'ya göre, TMS Entertainment, dördüncü sezonu hazırlamaktadır. (Belki de 3. Sezon henüz Japonya'da yayınlanmadığı için 4. Sezon yayınlanmamaktadır.)
  3. Sezon'un son bölümü, 78. Bölümdeki bazı yanıtlanmamış sorular da, Dördüncü bir sezonun yazılacağı hakkında fikirler vermektedir. Mesela,Chris'e, Dünya'ya döndükten sonra ne olduğunun ve Shadow'a ne olduğunun açıklanmaması gibi
 2. Muhammed gunduz1
  Devamlı Üye

  kirpi sonic herkes tarafından sevilen ve izlenen bir çizgi dizidir kirpi sonic çok hızlı ve güçlüdür teğlikeleri fark ettiğinde bir top gibi olup hıp hızlı gide bilir ve düşmanlarını avlayabilir.
+ Yorum Gönder