+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Küçük Deniz Kızı Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Küçük Deniz Kızı Kimdir
  KÜÇÜK DENİZ KIZI


  Zamanın birinde okyanusların dibinde bir şato varmış. Burada kral büyük anne ve altı kız beraber yaşarmış. Bu kızlardan en küçüğü hepsinden güzelmiş. Büyük anneleri arada sırada masallar anlatır yeryüzünde ve insanlardan bahsedermiş.  KÜÇÜK DENİZ KIZI.jpg
  Kızlara yeryüzünü göstereceğine dair söz vermiş. Kızlar on beş yaşına geldiklerinde yeryüzünü görüp geri gelmişler. Kızların beşi geri dönmeyi ve eski yerinde yaşamayı kabullenirken en küçük kız ise dünyalı bir prense aşık olmuş ve bir an önce onun yanına gitmek istiyormuş. Büyük anneleri haberi duyunca deniz büyücüsüne gidip çözüm aramış. Deniz büyücüsü deniz kızına bacak verecek ama karşılığında kız sesini kaybedecekti. Deniz kızı zor da olsa prensi için bu şartı kabul etmiş ve hemen prensin yanına varmıştı. Prens bunun konuşamıyor olduğunu fark edince kardeşi gibi davranmaya başlamış. Deniz kızı bu duruma çok üzülmüş.
  Kısa bir süre sonra prens başka biriyle evlenmeye karar vermiş. Durumdan haberdar olan büyük anne büyücüye gidip yardım istemiş. Büyücü özel bir hançer yaparak, demiş “Eğer hançeri prensin kalbine saplarsa kurtulur, yapamazsa ölür.”

  Hançeri alan deniz kızı prensin uyuduğu bir akşam kalbine saplamak istemiş. Ancak o sırada uyanan prens tebessüm ederek bana bir şey mi söyleyecektin demiş. Deniz kızı bunu yapamayacağını anlayınca daha fazla dayanamayarak oradan ayrılır. Kısa bir zaman gezindikten sonra vücudunun değiştiğini görür. Fazla zaman geçmeden deniz kızı hayata veda eder.

 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Deniz kızı 5 kardeşiyle birlikte gezerken denize bakan prensi görür ve ona aşık olur onunla evlenmek ister bunun üzerine büyü yaparlar ve kızın ayakları olur fakat sesini kaybeder prensin yanına gider ve prens başkasından hoşlanır onu sevmez ve denız kızı ölür.
+ Yorum Gönder


deniz kizi,  deniz kızı masalı,  çizgi film karakterleri,  deniz kızı kara,  küçük deniz kızı,  küçük deniz kızları