+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Orihime Inoue Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Orihime Inoue Kimdir
  Orihime Inoue
  orihime-inoue.jpg
  Orihime Inoue, kâküllerini kulaklarının arkasında saç tokaları ile tutturduğu uzun, turuncu-kahverengi saçları olan bir kızdır. Tatsuki Arisawa’nın, onu koruyacağına söz vermesininonuruna uzattığı saçlarından uyumak haricinde tokalarını çıkarmaz (64. bölümde uyandığı zaman onlarsızdır) çünkü abisinin hatırası için takmaktadır.Orihime, mangadaki resimlerde kahverengi gözlere sahiptir fakat animede gri.
  Orihime arkadaş canlısı, hassas ve iyi kalplidir. Tahminler konusunda budala ve toydur, aldığı yüksek puanlar istisnai bir durumdur.Görünüşte teknoloji konusunda ümitsiz vakadır. Elişi Kulübü’nün üyelerinde biri, onun cep telefonu kullanabilecek kadar akıllı olmadığını bu yüzden cep telefonunun olmadığı söyler. Bununla beraber, Tatsuki’ye göre Orihime fiziksel olarak, resmen bir eğitim almamasına rağmen karatede birinci derece olan siyah kuşak seviyesinde dövüşebilir.
  Orihime bazı normal yiyecekleri de sevmesine rağmen evde acayip yiyecekler pişirip yer. Rangiku Matsumoto ve muhtemelen bir Tessai Tsukabishi haricinde hiç kimse Orihime’nin damak tadını beğenmez. En sevdiği yiyecek barbunya ezmesidir ve tatlı patateslerin üzerine tereyağı koymayı sever.
  Orihime, olaylara düşünmeden girişmeye eğilimlidir ve bu huyu bazen can sıkıcı sonuçlara yol açmaktadır. Bir noktada, okuldaki kızlar Rukia’ya Ichigo’dan hoşlanıp hoşlanmadığı sorarlar; Rukia inkâr ettiği zaman Orihime, Rukia onun duygularını paylaşmadığı için hayal kırıklığına uğrar. Çünkü eğer Rukia da aynı duygulara sahip olsaydı bir erkeğe karşı iki kız olacaktı ve kızlar takımı kazanacaktı (hiçbir anlam içermiyor). Orihime ayrıca aşırı hareketli bir hayal gücüne sahiptir ve inanılması güç senaryoların düşüncesi (Mesleklerle ilgili bir “Gelecekte kendinizi nasıl görüyorsunuz?” ödevinde kendini geleceğe ait ve görünüşte oldukça yıkıcı bir robot olarak görmesi gibi) onu kolayca alıp götürür.
  Orihime, anlayışlı biri olarak gösterilmektedir, çoğu zaman da konu Ichigo ise. Ichigo’ya âşıktır ve hem mangada hem de anime de zaman geçtikçe yalnızca duyguları daha da belirginleşmektedir. Bu duygularını hem Rangiku Matsumoto’ya hem de Ichigo’nun kendisine (o sırada uyuyor olsa da) açmıştır. Ayrıca, Ichigo’yu sezgileri ile bulmak gibi esrarengiz bir kabiliyeti de vardır ve vizard tarafından maskelendiği zaman bile ruhsal baskısını hissetmiştir.
  Mangadaki genişleyen rolü boyunca Orihime ilk örnek modelinden çok daha karmaşık bir karaktere dönüşmüştür. Orihime, dizinin başlarında daha mutlu ve budala bir karakterdi, daha sonraki bölümlerde kendi yetersizlik hissiyle ve iç kargaşasıyla başa çıkmaya başladı. Ruh Cemiyeti bölümlerinden sonraki ikinci ana bayan karakterdir
  Okul

  Orihime okulda Ury Ishida ve Ry Kunieda’dan sonra en yüksek puanları alır. Zekasına rağmen açıkgöz değildir. Ayrıca Ury ile birlikte Elişi Kulübü’nün üyelerinden biridir ve görünüşte oynamak için oldukça saçma sporlar icat etmeyi sevmektedir (beysbol (İng: baseball) ve futbol (İng: soccer) karışımı olarak uydurduğu "baseccer" gibi, futbol topuna ayakları yerine beysbol sopası ile vuruyorlar). Chad ve Ishida gibi Ichigo ile aynı sınıftadır. Sıklıkla, kendisinin en iyi arkadaşı ve Ichigo’nun da çocukluk arkadaşı olan Tatsuki ile birlikte vakit geçirir.

  Geçmişi

  Orihime, hikâyenin geçtiği Karakura Kenti’nde yalnız yaşamaktadır ve bir yerlerde yaşamakta olan akrabaları tarafından destek görmektedir. Önceden, on beş yaş büyük olan abisi Sora ile yaşamaktaydı. O ve abisi, birbirleri ile kavga edip hırslarını almak için çocuklarını döven sarhoş bir baba ve aldatan bir anne tarafından yetiştirilmişlerdi. Ebeveynlerinin hala hayatta olup olmadıkları bilinmemektedir.
  Sora on sekizine bastığı zaman üç yaşındaki Orihime ile birlikte kaçtı ve o zamandan beri kız kardeşini kendisi yetiştirmekte idi. Altı yıl boyunca Sora ve Orihime uyum içinde yaşadı. Bir gün Sora Orihime’ye bir çift saç tokası verdi fakat Orihime çocukta göründüklerini söyleyerek takmayı reddetti. Aynı gün Sora bir trafik kazası geçirdi ve Kurosaki Kliniği’nde öldü. Sora öldükten bir yıl sonra Orihime, uzun saçları ile uğraşan bir grup kabadayıyı döven Tatsuki ile karşılaştı. O günden sonra dost oldular.
  Güçleri
  Orihime’nin güçleri kendini Shun Shun Rikka (Jap: , Shun Shun Rikka Amberçiçeği Kalkanının Altı Çiçeği) olarak gösterir; altı peri benzeri yaratık hareket etmedikleri zaman saç tokalarının (altı taçyapraklı çiçek şeklinde iki toka, her bir peri için iki yaprak) içinde yaşarlar. Altı perinin çeşitli birleşimleri ile Orihime sonucu inkâr ederek reddetme veya çeşitli şekillerde olayları çözme, bozma gücüne sahip olur. Bu güç saldırı, savunma veya iyileştirme (birleşime göre değişir) için kullanılabilinir. Orihime’nin ruh hali, güçlerinin etkinliğini doğrudan etkileyebilir. Şüphe veya endişe gibi duygular onları zayıflatırken inanç onları güçlendirir.
  Orihime’nin güçleri ilk olarak Ichigo ile Ishida arasındaki düello esnasında, arkadaşı Tatsuki’yi Numb Chandelier’den korumaya çalışırken ortaya çıkar. Rukia Kuchiki’yi Ruh Cemiyeti’ndeki idamından kurtaramaya teşebbüs etmeden önce Yoruichi Shihouin tarafından eğitilir. Tuhaf olarak, Orihime’nin güçleri vizard Hachigen Ushda’nınkilere benzemektedir. Orihime, genelde güçlerinin doğası nedeniyle iyileştirme yeteneği ile görevini yapar. Öldürücü zarar verme yeteneğine rağmen rakibini hayatta bırakmak için sadece yaralar çünkü barışçıl biridir.
  Periler, Orihime’nin ruhunun ayrı gösterimleridir, her biri kendine özgü bir görünüşe ve kişiliğe sahiptir ve her biri bir çiçekle adlandırılmıştır:

  • Ayame (Jap: , - süsen çiçeği)
  • Baigon (Jap: , - prunus mume)
  • Hinagiku (Jap: , - papatya)
  • Lily (Jap: , - lale)
  • Shun' (Jap: , - althaea officinalis)
  • Tsubaki (Jap: , - kamelya)
 2. Hatice
  Bayan Üye

  İlk çizgi film çalışmalarını gerçekleştiren isim Emile Cohl oldu. Gölge oyunları ise 1930 yılında kaliteli çalışmalar ve renklerle birlikte bir sektör halini alarak, hızla gelişim gösterdi.
+ Yorum Gönder