+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Sonic Nedir? Sonic Hakkında Konusunu Okuyorsunuz..
 1. BeLa_12
  Devamlı Üye

  Sonic Nedir? Sonic Hakkında
  Sonic Hakkında Bilgi
  sonic_sonic_x.png
  Kirpi Sonic (Sonic the Hedgehog) ilk olarak 1990 yılında Sega oyun konsolunda görünen, mavi renkli, hızlı, kırmızı ayakabılı ve sürekli Dr. Eggman Robotnik ile mücadelede olan aynı zaman da Sega firmasının maskotu olan hayali kirpi karakteridir. Video oyununun ardından farklı oyunları çıkmış bir çok Sega konsolunun yanı sıra Playstation ve Xbox serilerinde, PCde de görünmüşdür. Özellikle Japonyada (Sonic bir Japonya karakter) sevilen Hızlı Kirpi Sonicin oyunlardakı başarısı yapımcıların dikkatini çekmiş ve bu sayede kendisinden yola çıkarak Animeler, çizgi film serileri (örnek. Atv,Cine 5 ve Samanyolu kanallarında yayınlanmışdır) ve çizgi romanları çıkmaya başlamışdır. Oyunlarda çok sevilen bu platform oyunundakı bazı karakterlerin farklı oyunları (örnek. Dr Robotniks Mean Bean Machine) ve her oyunun vazgeçilmezi Sonicin topladığı yüzükler (ringlerdir) Sezon Değişmesi ile 1996 da cıkan Sonic versiyonlari ile dünyada daha cok ün kazanmıştır.Kevintheman olarak bilinen Sonic-X in yapımcısı 4Kids ortaklığı ile dünyada Sonic-X i yaymıştır.

  Oyunları
  Zamanla büyük üne kavuşan Sonic'in oyunları da büyük dikkat çekmeye başlamıştır. Ilk oyunu 1996'da çıkan Sonic'in osn oyunu ise 2007 Şubat'inda piyasaya sürülmüşdür. Bu oyunlardan bir kısmı:
  Oyun Yapımcıları: Kevin Sonic eşliğinde Sonic Team ve TMS Entertainment alt yapı olarakta Sega'nın katkılarıyla hazırlanmıştır.

  Sonic (Drive) Online (2007 Son versiyon)
  Sonic the Hedgehog (1992 ve 2007 versiyonu)
  Sonic the Hedgehog 2
  Sonic the Hedgehog 3
  Sonic & Knuckles
  Sonic the Hedgehog 3 & Knuckles
  Sonic adventure dx
  Sonic Advance 1,2,3
  Sonic Heroes
  Sonic Riders
  Sonic Rush
  Sonic Rivals
  Shadow the Hedgehog
  Sonic and Secret of the Rings
  Sonic the Hedgehog (Playstation3 ve XBOX360 için olan)
  Sonic Rush Adventure
  Sonic Riders Zero Gravity (Yapımı şuan sürmektedir)

  gibi bu oyunlar tam versiyonları çıkmışdır.

  Ayrıca bakınız
  Kaos Zümrütleri

  Sonic X
 2. Seyran
  Devamlı Üye

  Sonic bir çizgi film karakteridir.Sonic karakterini oynayan sa bir kirpidir.Sonic karakteri kısa zamanda sevilmiş bir çizgi filmdir.zaman geçtikçe daha çok ünlü olan sonic filminin oyunlarıda çıkmaya başlamıştır.ve seyirciler tarafından çok tutulmuştur.
+ Yorum Gönder


sonic,  sonıc,  sonic the hedgehog,  sonic resimleri,  sonik resmi