+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Venom Kimdir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. BeLa_12
  Devamlı Üye

  Venom Kimdir?
  Venom Eddie Brock Hakkında Bilgi

  venom-eddie-brock.jpg
  Yeşil Cin Örümcek Adam'ın en büyük düşmanı olabilir fakat Örümcek'in en tehlikeli düşmanı hiç kuşkusuz Venom'dur. Şimdi bu karakterin nasıl doğduğuna bir bakalım:
  Örümcek Adam ayda yapılan ve Marvel Comics'in tüm süper kahramanlarının süper güçlü düşmanlarıyla yaptıkları Gizli Savaşlar denilen çok büyük bir savaşa katılır. Bu savaşın sonunda Örümcek'e ödül olarak uzaylı siyah bir kostüm verilir. Kostüm Peter'ın iradesiyle hareket etmektedir. İstenilen kıyafetin şeklini alabilir, istenildiği zaman kendiliğinden üzerinden çıkartabilir. Bu kostüm aynı zamanda Örümcek Adam'ın güçlerini de biraz daha arttırmakta ve Örümcek'in bileklerine taktığı ağ-atıcılarına ihtiyaç duymadan kostümün organik olarak ağ fırlatabilmesini sağlamaktadır. Kostümün sadece iki zaafı vardır: Yüksek titreşimli ses dalgaları ve ateş. Peter bu kostümü oldukça beğenmişti. Fakat Fantastik Dörtlü'den Reed Richards'ın sayesinde kostümün aslında uzaylı bir simbiot olduğunu ve onu giyenlerin vücudu ile beslendiğini öğrenir. Zamanla Peter'ın vücudundan hiç çıkmak istemeyecek ve kostüm ona hükmetmeye başlayacaktır. Peter Richards'ın yardımıyla kostümü çıkartmayı başarır ve kostüm Richards'ın onun üzerinde inceleme yapabilmesi için Fantastik Dörtlü'nün karargahında güvenli bir şekilde tutulur. Fakat kostüm oradan kaçmayı başarır ve tekrar Peter ile birleşmeye çalışır. Peter bu kez simbiotun zaaflarından biri olan yüksek ses dalgalarını kullanarak onu üzerinden çıkarmayı başarır ve bunun sonucunda simbiotun öldüğünü sanır. Fakat simbiot ölmemiştir ve kendisini reddeden Peter'a büyük bir kin beslemektedir.  Eddie Brock ise bir gazetecidir. Günün birinde Örümcek Adam farkında olmadan Brock'un yazdığı bir haberin doğru olmadığını kanıtlar. Bunun üzerine Brock işten atılır. İşini kaybeden Brock sürekli etkilemeye çalıştığı babasının gözünden düşer ve kısa süre sonra da karısı onu terk eder. Eddie'nin yaşamı alt üst olmuştur ve bunun tek sorumlusu olarak Örümcek Adam'ı görmektedir. Kader onu Örümcek Adam'dan aynı oranda nefret eden uzaylı simbiotla karşılaştırır. Simbiot Eddie'de Örümcek'e karşı olan nefreti fark edince onunla birleşir ve Örümcek Adam'ın en büyük kabusu olan Venom doğar.
  Venom fiziksel olarak Örümcek Adam'dan daha güçlüdür fakat diğer yetenekleri Örümcek ile aynıdır. Sadece örümcek hisleri yoktur fakat Venom'un uzaylı simbiot yapısı yüzünden Örümcek Adam'ın da onu tehlikelere karşı uyaran örümcek hisleri hiçbir işe yaramamaktadır çünkü simbiot bu hisleri bloke etmektedir.
  Simbiot Eddie'ye Örümcek'in Peter Parker olduğunu söylemiştir. Fakat Venom olarak Peter'ın ailesini tehdit etmezler çünkü Venom'un garip bir ahlak anlayışı vardır. Venom masumlara asla zarar vermek istemez ve aslında Örümcek Adam'ı masumlara karşı bir tehdit olarak görür. Venom sadece birisi Örümcek ile kendi arasına girmeye kalkışırsa öldürür. Peter'ın gizli kimliğini herkese açıklayarak onun ailesinin hayatını tehlikeye atmaz istemez. Örümcek Adam'a son darbeyi kendisi indirmek istemektedir ve bu zevki başkasına bırakmayı kesinlikle istemez.

  Örümcek Adam Venom karşısında çok etkisiz kalır ve onunla başa çıkamaz. En dehşet verici rakibi ile karşılaşmıştır. İkisi savaşırken parmaklarıyla dokunduğu şeyleri öldürebilen Styx adlı bir adamın Venom'a dokunması ile simbiot öldü sanılır ve Eddie yakalanıp hapse atılır. Eddie Cletus Kasady adlı psikopat bir katil ile aynı hücrede kalmaktadır. Simbiot gelip Eddie'yi kurtarır fakat hücreden çıkarlarken ardında başka bir simbiot bırakmıştır. Sonunda ufak ve ıssız bir adada savaşırlar ve Örümcek ancak Venom'u kendisinin öldüğü şeklinde kandırıp adadan kaçarak durdurmayı başarır. Eddie de insanlardan uzak olan o adada yaşamaya başlar.
  Örümcek için Venom tehlikesi bitmez. New York'ta seri cinayetler işlemeye başlayan bir katil ortaya çıkar. Örümcek bu kişinin Kasady olduğunu anlar. Kasady Brock'u kurtaran simbiotun ardından bıkartığı başka bir simbiot ile birleşmiş ve Carnage'a dönüşmüştür. Carnage'ın güçleri de Venom'a benzer fakat Venom'dan da daha güçlüdür ve simbiot kesici parçalar fırlatabilmektedir. Örümcek onu durdurabilmek için tek çareyi Venom'dan yardım istemekte bulur. Masumların hayatına büyük önem veren Venom Örümcek ile bir süre birlikte çalışmayı kabul eder ve zorlu bir uğraştan sonra Carnage'ı durdururlar. Fakat birlikte çalışmaları Venom'un Örümcek'e karşı olan nefretini unutmasına neden değildir. Venom Örümcek ile başka bir mücadelelerinde Örümcek'in kendisinin eski karısını kurtardığına şahit olur. Ardından Örümcek'in de masumların hayatına önem verdiğini farkederek kendi aralarında ateşkes yaparlar. Örümcek ile birkaç kere daha birlikte çalıştıkları olur fakat bu işbirliği hiçbir zaman ikisinin de hoşuna gitmemiştir.
  Brock kısa bir süre kendini uzaylı kostümden kurtarmayı başardı fakat kostüm onun izini tekrar buldu ve yeniden onunla birleşerek Venom oldular.
 2. Seyran
  Devamlı Üye

  örümceklerin çok tehlikeli bir düşmanıdır.çok etkili hisleri vardır ama bunlar bir işe yaramamaktadır.karşı düşmanı tarafından bu güçlü hisleri görünmemektedir.
+ Yorum Gönder


venom,  siyah örümcek adam kostüm fiyatları