+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Caillou Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Caillou Kimdir
  Caillou Vikipedi Caillou Kimdir Hakkında Herşey

  Caillou ya da Türkçe okunuşuyla Kayu, yazar Christine L'Heureux ve çizer Hélène Desputaux'un kitaplarından televiyona uyarlanan Kanada yapımı çizgi dizidir. Dizi, Caillou adlı 4 yaşındaki bir erkek çocuğun insanlarla ilişkilerini ve günlük yaşamını konu alır. Orijinal dili Fransızca olan dizi, farklı dillere çevrilerek Amerika'dan Almanya'ya, İngiltere'den Türkiye'ye kadar pek çok ülkede yayımlanmaktadır.
  Caillou Kimdir.jpg
  Caillou sözcüğü Fransızcada "çakıl taşı" demektir ve bu sözcük saçsız baş anlamında da kullanılır. Dizideki Caillou karakterinin saçı yoktur. Dizinin yapımcıları bu konu hakkındaki soruları resmî sitesinde şöyle yanıtlamışlardır: Kitaptaki Caillou karakterinin yaşı, çizgi dizidekinden daha küçüktür ve bebeklerin saçları gür değildir. Diziye yapılan uyarlamada da aslı bozulmamış ve bu yüzden yaşı büyümesine karşın Caillou karakteri televiyzona saçsız olarak aktarılmıştır.

  Ana karakterler [değiştir]

  Caillou'nun ailesi: Soldan sağa Rosie, Boris, Caillou ve DorisCaillou: Dizideki olayların onun yaşamı etrafında aktarıldığı 4 yaşındaki erkek çocuk. Genellikle kırmızı yakalı sarı bir tişört ve mavi bir şort giyer. Sarı çorapları ve kırmızı ayakkabıları vardır. Saçsızdır. (Seslendirme : İlkgül Kaya)
  Doris: Caillou'nun annesi. Caillou bir şeye gereksinim duyduğunda, annesi yetişir. Sekreterlik yapar.
  (Seslendirme : Figen Sümeli)

  Boris: Caillou'nun babası. Babacan ve iyi yürekli biridir ancak tamir işlerinde çok yetenekli olduğu söylenemez. Tamir etmeye çalıştığı şeylerden pek bir hayır gelmez. (Seslendirme : Kerem Kobanay)
  Rosie: Caillou'nun kız kardeşi. Caillou'dan 2 yaş kadar küçüktür. Saçları turuncudur. Bazen ağabeyi Caillou'nun başına işler açar. (Seslendirme : Didem Atlıhan)
  Büyük anne: Boris'in annesi ve Caillou'nun babaannesi. Caillou ve Rosie'yi çok sever. (Seslendirme : Arzu Akın)
  Büyük baba: Boris'in babası ve Caillou'nun dedesi. Caillou'yu gezmeye götürür ve onunla ilgilenir. Ayrıca çok iyi tamir
  yapar. (Seslendirme : Tarkan Koç)

  Dış Ses: Tüm Bölümlerin Başında Dış Ses Özet Yapar. (Seslendirme : Zeyno Eracar)
  Dizinin yayımlandığı ülkeler [değiştir]
  Dizi Kanada'daki Télétoon televizyonu tarafından yaptırılmış ve ilk olarak orada yayımlanmıştır. Daha sonra dünyanın pek çok ülkesinde yayımlanmaya başlanmıştır. Dizinin yayımlandığı diğer ülkeler ve kanallar şunlardır:

  Amerika Birleşik Devletleri: PBS
  Almanya: Super RTL
  Birleşik Krallık: Five Channel (İngilizce), S4C/Cyw (Galce, "Caio" adıyla)
  Breziya: Discovery Kids ve TV Cultura
  Hindistan: Pogo TV
  İspanya: Cartoon Network
  Latin Amerika: Discovery Kids
  Portekiz: Canal Panda ve RTP 2 ("Ruca" adıyla)
  Türkiye: Yumurcak TV 2. Seyran
  Devamlı Üye

  Caillou çıktığı günden bu yana çok ünlü olan ve çocukların bayıldığı bir çizgi filmdir.Caillou karakteri çok akıllı bir çocuktur.çizgi filmdeki diğer ana karakterlerse annesi babası kız kardeşi büyük babası ve kedisidir. Caillou kel bir çocuktur. ve bu çizgi filmin hayranları oldukça çoktur.
+ Yorum Gönder


caillou,  caillou vikipedi,  CAİLLOU,  caillou kimdir,  caillou özellikleri,  caillou hakkında bilgi