+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Spaydırmen örümcek adam ile ilgili bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Spaydırmen örümcek adam ile ilgili bilgi

  Örümcek adam


  Spiderman (Örümcek Adam) Marvel Comics tarafından yaratılmış bir çizgi karakterdir. Türkçe'ye Örümcek Adam olarak çevrilmiştir. Günümüzde bu hayali kahraman Türkçede de ağırlıklı olarak Spider-Man olarak yani orijinal ismiyle bilinmektedir.

  Peter Benjamin Parker'ın diğer ve gizli kimliği olan Spiderman, Marvel Comics 'e bağlı Stan Lee and Steve Ditko tarafından yaratılmış hayali bir kahramandır.

  Spiderman, ilk kez Marvel Comics'in "Amazing Fantasy" isimli çizgi romanının 15. sayısında 1962 yılının Ağustos ayında ortaya çıkmıştır. O günden bu tarafa, dünyanın en popüler süper kahramanları arasındadır.
  r-mcek-adam.jpg

  Spiderman, kendi duygusal ve kişisel problemlerini süper güçleriyle çözemeyen, süper güçlerinin çoğu zaman ilişkilerini ve "Daily Bugle"daki foto muhabirliği kariyerini olumsuz etkilediği bir karakterdir. Birçok sorunu olmasına karşın, suçla mücadeleye büyük önem atfeder.

  Spiderman'in ilkesi "Büyük güç büyük sorumluluk getirir"dir. Bu ilke, tüm çizgi romanın temel konusunu özetler. Spider-Man'in karakterinin insani boyutları ve yaşadığı iç çatışmalar çizgi romanının popülerliğini artırmıştır.

  Spiderman, günümüzde en tanınan çizgi kahramanlar arasındadır. Yıllar boyunca, Spiderman karakteri çizgi roman ve dizilerde, çizgi filmlerde ve son olarak iki başarılı Hollywood filminde kullanılmıştır. 2. Seyran
  Devamlı Üye

  Örümcek Adam yani orijinal ismiyle de tanıyabileceğimiz Spaydırmen çizgi filmi çok meşhur olan hemen hemen herkesin tanıyabileceği bir çizgi filmdir. yayınlandığı günden bu yana çok tutulmuş olan bu çizgi film birçok başarılara da imza atmıştır.Ve televizyonda yayınlandığı günden bu yana çocukların ve büyük izleyicilerin vazgeçilmezi olmuştur.
+ Yorum Gönder


spaydırmen,  örümcek adam,  spaydirmen,  spiderman,  orumcek adam,  spay