+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Garfielt çizgi film karakterleri ve rolleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Garfielt çizgi film karakterleri ve rolleri
  Garfielt çizgi film karakterleri;

  Garfield
  Jim Davis imzalı 'Garfield' çizgi bant dizisinin baş karakteri Garfield'dir. Aşırı kilolu, turuncu renkli, tembel bir kedidir. Yemek yemekten, uyumaktan, Jon'un yemeğini aşırmaktan, masa altından Odie'ye tekme atarak acı çektirmekten hoşlanır. Lazanya yemeye bayılır.

  Gecenin bir yarısında tel örgünün arkasında bulunan ama bizim göremediğimiz komşuları eğlendirmeyi (canlarını sıkar desek daha doğru olur) sever. Onlar da cevap olarak çeşitli nesneleri üzerine fırlatarak Garfield'i taciz ederler. Örümceklerden nefret eder. Top haline getirdiği gazete tomarıyla örümceklere vurarak onları yok etmeye çalışır. Garfield'ın gazete sayfalarında ilk boy gösterişi, 19 Haziran 1978'de gerçekleştiği için bu tarih onun doğum günü kabul edilir.
  Garfielt çizgi film karakterleri.jpg

  Jon Arbuckle
  Garfield ve Odie'nin sahibi olan Jon Arbuckle, kelimenin tam anlamıyla beceriksiz, sakar ve beyinsiz birisidir. Garfield'ın ana besin kaynağı ve konuşma partneri odur. Garfield'e zaman zaman iğrenç şakalar yapar. Hayatını çizgi roman çizerek kazanır. Serinin ilk dönemlerinde onun mesleği net olarak ortaya konulmamıştır ama özellikle 'Garfield and Friends' adlı animasyon dizide Jon'un esas işinin çizgi roman çizerliği olduğunu görürüz.

  Garfield'ı doyurabilmek için çok fazla para kazanmak zorundadır ki, bu hiç de kolay bir iş değildir. Zaman zaman Garfield gibi onun da can sıkıntısı çektiği olur. Tıpkı Garfield gibi o da, yeni çorap satın almak, ayak tırnaklarını kesmek gibi can sıkıcı işlerle başa çıkmanın 'eğlenceli' yollarını bulur. Noel'de yayınlanan bir bölümde Jon'un tam adının Jonathan Q. Arbuckle olduğu gösterilmiştir. 'Garfield'ın sinema filmlerinde Jon rolünü Breckin Meyer oynadı. Bu karakterin televizyonda ilk göründüğü bölüm 'Here Comes Garfield'; en son göründüğü bölüm ise 'The Ocean Blue'dur.

  Odie
  Sevimli ama entelektüel açıdan birikimsiz sarı kürklü ve kahverengi kulaklı bir tazı köpeğidir. Kocaman bir dili olan normal bir ev köpeği olarak portresi çizilir. Serideki konuşamayan tek karakterdir. Bu yüzden onun konuşma balonları boştur. Bir keresinde konuşma balonunda 'Açım' şeklinde düşündüğü görülmüştür. Televizyon dizisinin bazı bölümlerinde bazen 'Ta-da!', 'Huh?' gibi bazı şeyler söylediği görülür. En çok söylediği şey ise 'Yeah, yeah, yeah!'tır. Seriyi temel alarak hazırlanan iki sinema filminde Odie karakteri, kısa bacaklı bodur Alman köpeği olarak gösterilmişti. Bu karakterin televizyonda ilk göründüğü bölüm 'Here Comes Garfield'; en son göründüğü bölüm ise 'The Ocean Blue'dur. 2. Seyran
  Devamlı Üye

  jım Davis tarafından yaratılmış olan garfield bi karikatür karesidir.tahminden çok daha sevilen bu karikatüre Jim Davis ana karaktere kendi büyük babasının ismini yani Garfield ismini vermiştir.Çok sevilen bu karikatür kısa zamanda büyük başarılar elde etmiştir.
+ Yorum Gönder


çizgi film karakterleri,  çizgi film,  garfield YEMEK YERKEN,  çizgi film kahramanları,  çizgi filmler,  garfield özellikleri