+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Maggie Simpson hakkında kısa bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Maggie Simpson hakkında kısa bilgi
  Maggie Simpson ile ilgili bilgi


  Margaret "Maggie" Simpson, Amerikan animasyon televizyon dizisi Simpsonlar'da yer alan kurgusal bir karakterdir. İlk kez 19 Nisan 1987 tarihinde The Tracey Ullman Show kısası "Good Night"ta göründü. Maggie, James L. Brooks'un ofisinin lobisinde beklemekte olan karikatürist Matt Groening tarafından yaratıldı ve tasarlandı. Groening, karaktere küçük kız kardeşi Margaret "Maggie" Groening'in adını verdi. The Tracey Ullman Show'da üç sezon yayınlandıktan sonra, Simpson ailesi, 17 Aralık 1989 tarihinde Fox'ta yayınlanmaya başlanan kendi şovuna sahip oldu.


  maggie-simpson-ile-ilgili-bilgi.jpg
  Maggie, Simpson ailesinin en küçük bireyi ve Homer ile Marge'ın küçük kızı, Bart ve Lisa'nın ise kız kardeşidir. Her zaman ağzında emziğiyle görülür ve yürürken elbisenine takılarak yüzüstü düşer. Maggie, konuşamadığı için Simpson ailesinin en az görülen ve duyulan karakteridir.

  Maggie'nin ağladığı ve konuştuğu bölümler, Nancy Cartwright tarafından seslendirmektedir. Ancak Maggie karakteri James Earl Jones, Elizabeth Taylor ve Jodie Foster tarafından da seslendirildi. Simpsonlar'la ilgili video oyunlarında, Simpsonlar Sinema Filmi'nde, The Simpsons Ride'da, reklamlarda ve çizgi romanlarda yer aldı ve geniş bir ticarî alana ilham verdi. 2. Çisem
  Bayan Üye

  Simson hikayesinde yer alan kişiler sarı renkli ve bir aileden oluşmaktadır. Hikayenin baş kahramanı ağzında emzik ve sürekli yüz üstü düşen bir bebeği konu almaktadır.
+ Yorum Gönder


simpsons maggie,  MAGGIE,  maggie simpson,  die simpsons maggie