+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Masal Kahramanları Forumunda Manwe Karakteri Özellikleri Neler? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Manwe Karakteri Özellikleri Neler?

  Manwe Kimdir Manwe Karakteri Hakkında  Manwe, J.R.R. Tolkien'in kurgusal Orta Dünya evreninde kurgusal bir karakter. Ainur'un en soylusu, en bilgesi ve en kudretlisidir.
  manwe-kimdir-1.jpgmanwe-kimdir-2.jpg
  İlim, irfan sahibi ve adaletlidir. Melkor'un kardeşi, Varda'nın kocasıdır. Eru'nun en sevdiği, en kıymetlisi ve düşüncelerini en iyi anlayan Vala'dır. Arda Kralı, Valar Efendisi olarak divanları ve Aratar'ı yönetir. Tahtı Taniquetil'in zirvesindeki Ilmarin'dedir. Oradan tüm Arda'yı izler. Işıkların ve yıldızların hanımı Varda yanında iken katlanır kuvveti, daha keskinleşir gözleri. Manwe çıkıp tahtına gözlerini çevirdiği vakit uzaklara, yanındaysa eğer Varda, diğer tüm gözlerden daha keskin olur gözleri; sislerin ve karanlığın ötesini ve denizlerde fersahlarca ötedekileri görür. Eldar arasında en çok Vanyar'ı sever, şiirlerinden ve şarkılarından zevk alır.
  Melkor, Manwe'den korkar ve nefret ederdi. Yüce Ainulindale'de tain edilmiştir krallığı Manwe'nin. O andan itibaren çok arzulamıştı o makamı Melkor. Vaların yargıçı Mandos, Manwe'ye danışmadan hükümlerini vermezdi. Güvenirdi, kudretine adaletine.

  Soyadı Sulimo'dur. Iluvatar vermiştir ona bu ismi. Anlamı "Arda'nın Nefesi"dir. Gökleri, kuşları, kartalları, kanatları olan her varlığı pek bir sever. Onlarda Manwe'ye itaat ederler. Her çağrısına koşarlar. Tahtının çeversinde ulu kartallar dolaşır. Manwe'nin uşağı, habercisidirler. Ayrıca kartalların efendisi Thorondor dostudur Manwe'nin.
 2. Seyran
  Devamlı Üye

  Manwe Karakteri hayali bir karakterdir.çok bilgili çok güçlü ve çok kudretli dir.Çok da adaletlidir.Eşi vardayı çok sever o yanındayken gücü ikiye katlanırdı.ve eğer varda yanındaysa her şeyi daha güzel görür her şeye daha güzel bakar.
+ Yorum Gönder


manwe,  manwe tolkien,  manwe sulimo