+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve Medeniyetler Forumunda İnsan Tapınağı hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  İnsan Tapınağı hakkında bilgi
  İnsan tapınağı hakkında bilgi

  İnsan tapınağı hakkında genel bilgi

  İnsan Tapınağı hakkında bilgi.jpg

  Aslında küçük ve etkisi olmayan bir dini grup olmasına karşılık 1978 de Guyana´daki Jonestown kentinde 918 üyesinin "İnsan Tapınağı"nın da siyanürlü portakal suyu içerek toplu intihar etmelerinden sonra dünya tarafından tanınan bir kült haline gelmiştir. Bu olaydan www.alasayvan.net sonra tapınağın olduğu Jonestown bölgesi utanç verici bölge olarak anılmaya başlanmıştır.

  People´s Temple Kültü Jim Jones tarafından kurulmuştur. Jim Jones kültün hem lideri hem de Tanrısı konumundaydı. Jim Jones 1976 yılından sonra taraftarlarını

  Grup üyeleri dış dünyayla tüm bağlantılarını kesmişti. Grubun inanışına göre yakın bir zamanda bir vahiy yayılmıştır ve Ku Klux Klan tarafından yayılan söylentiye göre Los Angeles ve san Fransisko da bir deprem olacak ve bu kentler yerle bir olacaktır.

  Kült suikast törenlerini çeşitli durumlardan önce kendilerini ahlaksızlıklardan kurtarmak amacıyla düzenliyorlardı. Toplu suikast - intihar, katliam- töreninden www.alasayvan.net kültün 85 üyesi Jones´un üç oğlu da dahil olmak üzere sağ kalmışlardır. Sağ kalan bu kişiler 18 Kasım 1978 de topluluk sohbetinde yer almayan bir kısmı ise Guyana´ya yerleşmektense Kaliforniya´da yerleşen diğerleriyse intihar anında Ormana doğru kaçmayı deneyen kişilerdi.Bir kurbanın çığlığının duyulduğu suikast öncesi törene ait bir kayıtta Jim Jones tarafından söyletilen şu sözler yer almaktadır. "Biz güzel bir gün yaptık, haydi güzel bir gün yapalım. Biz suikaste katılmadık bu bir devrimci harekettir.(biz intihar etmiyoruz yaptığımız devrimci bir eylemdir, intihar değildir anlamında)"
 2. Acil

  İnsan Tapınağı hakkında bilgi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder