+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve Medeniyetler Forumunda Çin deki türk hanedanlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Çin deki türk hanedanlar
  Çin deki türk hanedanlar

  [COLOR=#0000ff]Çin deki türk hanedanlar hakkında bilgi

  indekitrkhanedanlar2.jpg

  Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça, Daha Büyük İşler Yapmak İçin Kendinde Kuvvet Bulacaktır.” M. KEMAL ATATÜRK

  Bugün yeryüzünde kültür ve medeniyet varsa şüphesiz ki TÜRKLER sayesinde vardır.

  Dünya devlet kavr****** teşkilatlanmayı atalarımız vasıtasıyla öğrenmiştir.
  Bugün medeni olduklarını iddia eden Avrupalıların ataları mağaralar da yada ormanlarda HAYVAN gibi yaşarken dedelerimiz Çin’de “ÇU” Hanedanı’nı kurmuşlardır.

  Franke, Harletz, Grum Grjmaylo, Münsterbers, Koppers, Haloun, Darsteter, Legge, Wang-Pun-Son gibi konusunda uzman tarihçiler Çin’in III. İmparatorluk hanedanı olan ÇU’ların TÜRK olduğunda birleşmişlerdir. Çin İmparatorluğu’nu üstün askeri gücü, teşkilatlanma kabiliyeti ve yüksek kültürleri ile ele geçiren TÜRKLER M.Ö. 1050 yıllarında, M.Ö. 256 yıllarına kadar 794 sene Çin’de saltanat sürmüşlerdir.

  Aynı hanedana mensup olarak ÇU’lar Kuzeyde, Güneyde, Şenside, Honan’da hüküm sürmüşlerdir. O devirlerde Çin’in sınırları şimdikinden çok küçük olmasına rağmen yine de topraklarında 20 milyondan fazla insan yaşamaktaydı.

  Batı ÇU Hanedanı, Wei Vadisinde (Başkent Hao)

  M.Ö.1000-950

  Doğu ÇU Hanedanı, Loyang Şehrinde

  M.Ö. 770-256

  Şensi’deki ÇU’lar, Hsi-an-fu Şehrinde

  M.Ö. 1050-770

  Honan’dakiler ise Lo-yang Şehrinde

  M.Ö. 770-256 saltanat sürmüşlerdir.  ÇU Hanedanı yani TÜRKLER tarafından “merkezi devletçilik, devlet teşkilatlanma yapısı” Çin’e getirilmiştir. Finlandiyalı büyük Türkolog – Mongolist G.J. Ramsted’e göre (1935) Türkçe bu devirde Çinceye ve Korece’ye pek çok kelime vermiştir. O zamana kadar Çin’de ve Kore’de bulunmayan devlet teşkilatına ait bütün ıslahatlar ve yapılanmalar Türkçeden alınmıştır. Yine kahramanları kutsallaştırma ve onları dinen yüceltmekte Çin kültürüne ÇU Hanedanı sayesinde geçmiştir. Çinliler tarafından icat edildiğine dair olan buluşların, temelinde Türklerin öğretisi bulunmaktadır.

  Kültür ve nizam abidesi olduklarını iddia eden devletler, tarihlerinden TÜRKLERİ çıkarırlarsa ortada ne tarihleri kalır, ne medeniyetleri, ne de kültürleri…

  EY TÜRK ! TİTRE VE KENDİNE DÖN !

  indekitrkhanedanlar1.jpg
  Türk Yurdu Tarım ve Turfan Bölgesinde bulunmuş 300 mumyadan biri. (M.Ö.1000-600 yılları). Şakağına aşı boyasıyla sarmallar çizilmiş, ağzının kapalı durması için boynuna bir bağ geçirilmiş.

  Mumyaların bulunduğu Bölgeler (Türk Yurtları)
 2. Acil

  Çin deki türk hanedanlar isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder