+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve Medeniyetler Forumunda İşlenmiş Maden Çağın tanımı nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  İşlenmiş Maden Çağın tanımı nedir
  İşlenmiş Maden Çağı Hakkında Bilgi

  Tarih öncesi devirlerden üçüncüsü Maden Devri'dir. Cilâlı Taş Devrinden sonra gelen devirdir.Cilâlı Taş Devrinin sonlarına doğru taşlardan yapılmış eşyaların yanında madenlerden yapılmaya başlanmış eşyalar da bulunmuştur.
  Böylece insanlar buldukları bu yeni şeyden çok sağlam sert taş gibi kırılmaz olan bu çok sağlam şeyden yararlanma yolunu bulmuşlar böylece tarih öncesi devirlerin üçüncüsü olan Maden Devri başlamıştır.
  İşlenmiş Maden Çağın tanımı nedir.jpg

  İlk insanların kullandıkları madenler Bakır Altın ve gümüştür. Fakat bakır daha kolaylıkla istenilen şekle girebildiği için yapılan aletler önceleri hep bakırdan olmuştur. Bu sebeple maden devrinin ilk bölümünü Bakır Devri alır. Bundan sonra kalay da bulunmuş bakırla karıştırılarak bakırdan daha sert bir maden elde edilmiştir.

  Bununla Tunç Devri başlamıştır. İlk insanlar bu yeni madenle ok uçları kılıçlar baltalar ve çeşitli kaplar yapmışlardır. İlk insanlar daha sonraları günümüzde bile büyük önem taşıyan demiri bulmuşlar böylece maden devrinin üçüncü bölümü olan Demir Devri başlamıştır. Demir öbür madenlerden daha kolay işlendiği için en çok kullanılan maden olmuştur. İnsanlar demirden elde ettikleri çeşitli aletleri daha da çoğaltmışlardır.

  Maden devri (bakır devri tunç devri demir devri olmak üzere üçe ayrılır ilk insanların medeniyet alanında ilerlemeye başladıkları devri gösterir. Bu devirler bütün dünyadaki insanlar arasında aynı zamanlarda başlamamıştır. Bazı yerlerdeki ilk insanlar bu arada Orta Asya'da yaşayan milletler maden devri gibi ileri bir medeniyet devrini yaşarken başka yerler de yaşayan ilk insanlar da Yontma Taş Devrini ya da Cilâlı Taş Devrini yaşamışlardır.Maden Devrinin sonlarına doğru yazı da bulunmuştur. Böylece Maden Devrinin sonlarına doğru Tarih Devri başlamıştır
 2. Acil

  İşlenmiş Maden Çağın tanımı nedir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder