+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve Medeniyetler Forumunda İstanbul'un önemli özellikleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Leyla
  Devamlı Üye

  İstanbul'un önemli özellikleri nelerdir
  İstanbul'un önemli özellikleri nelerdir

  İstanbul'un önemli özellikleri hakkında bilgi

  İstanbul'un önemli özellikleri nelerdir.jpg.

  iki kıtayı, depreme dayanıklı olmayan,çelik halatları kopan,trafik sıkıntısının en yoğun yaşandığı iki köprüyle birleştirmesi..
  istanbul tarihi ile, imparatorlukların,dinlerin ve uygarlıkların en önemli merkezlerinden biri olması ile, son zamanlarda bozulsada nüfuz dokusu ile,mükemmel doğası ile, dünyada benzeri olmayan tek şehirdir
  bakalım neler aklımıza gelecek:
  - istanbul boğazı
  - boğaziçi ve fatih sultan mehmet köprüleri
  - sultanahmet camii
  - avrupa ve anadolu yakası kavramları
  - kalabalık
  - her milletten insan
  - fatih sultan mehmet ve 1453
  - eski binalar
  - adalar
  - istiklal caddesi
  - beyoğlu
  - bağdat caddesi
  - maslak ve gökdelenler
  - anadolu ve rumeli hisarları
  - vapurlar
  - eskiden renkli dolmuşlar
  - futbol
  ve sade ve sadece tarihi ve büyük
  olmasıtaşı, toprağıbikere en basta be,nce kız kulesi geliyor çünkü orda yasanan asklar bambaskadır e tabi birde istanbulu istanbul yapan özellik sanırım,
  o gürültüsü insanların kalabalığı ve birkere adı çıkmıs tası topragı altın diye.
  kendine haslığıüstünde dönen dolaplara rağmen,
  ayakta durması huzuru, kargaşayı, neşeyi, hüznü, aşkı, aldatışı, nefreti, sevgiyi, ying yang gibi tüm zıtlıkları barındırması bazen umut kaynağı bazen intihar sebebi olması. ama seversen karşılığını mutlaka verir. sabah güneşle karşılar, taş duvarların arasından bir çiçek merhaba der yüzünü gülümsetir. istanbul ayrıntıda gizlidir.
  herhangi bir yerine gittiğinizde etrafınıza bakıp 'az önce şuradaydım' diyebilmeniz.(sadece gerçek ıstanbul'da)


  fethedilmesiyle bir çağı kapatıp başka bir çağ açılmıştır.. bu şeref de istanbul'a yetmez mi zateno kadar koşuşturma içersinde kısa bi an için bile boğazı gördüğünüzde içinizi kaplayan o sıcaklık
  ayrıca ortaköyde bir banka oturup ayaklarınızı sallaya sallaya kumpir yeme
  ruhudur,tarihidir,içinden deniz geçen güzelliğidir,isminin geçtiği sanat eserleridir,en muhteşem ,en nadide yerlere yapılmış camileridir,dışardan gelen herkesin irkildiği eşi benzeri olmayan havasıdırsunay akın derki; "istanbul'da istanbul'u sevdireceğiniz en çirkin yer kız kulesi'dir, çünkü yalnızca oradan baktığınızda kız kulesi'nin güzelliğini göremiyorsunuz"
  ıstanbul,
  her sabah "bir şehri tam kalbinden, beyninden vurup gitmek var aklımda" şarkısını mırıldandığım, boğaz köprüsüne kadar trafik işkencesi sonrasında tam üstünden geçerken " seviyorum ulennn!" dedirten şehir.

  ıstanbul,
  her sabah "bir şehri tam kalbinden, beyninden vurup gitmek var aklımda" şarkısını mırıldandığım, boğaz köprüsüne kadar trafik işkencesi sonrasında tam üstünden geçerken " seviyorum ulennn!" dedirten şehir.

  ıstanbul
  gülüşü unutuş, kederi bi anlık şehir!

  ıstanbul
  bir semtinden yanıbaşındaki başka bir semtine giderken bile,
  bambaşkalaşabilen şehiriçinde yaşarken sürekli yakınılan, biraz ayrı kalındığında insanın burnunun direğini sızlatan başka şehir yoktur. onunla da olmaz, onsuz da!
 2. Acil

  İstanbul'un önemli özellikleri nelerdir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


istanbulun kültürel özellikleri,  istanbulun kültürel özellikleri kısaca,  istanbul,  istanbulun resmi,  istanbulun kültürel özellikleri özet,  istanbulun kültürel özellikleri nelerdir