+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve Medeniyetler Forumunda Eskimolar ile ilgili kısa bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Eskimolar ile ilgili kısa bilgiler
  eskimolar ile ilgili kısa bilgiler nelerdir 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Eskimolar hakkında kısa bilgiler

  Eskimo nüfusunun çoğunluğu Grönland’da ve Alaska’nın kuzey kesimlerinde yaşamaktadır. Geri kalanlar, çok geniş bir alana düşük bir nüfus oranıyla yayılmışlardır.


  Eskimo kavminin aslıyla ilgili görüşler çeşitlidir. Bunların kızılderili soyundan geldiğini söyleyenler gibi, çok eskiden Asya’dan göç ettiklerini ileri sürenler de vardır. Yüz yapıları Moğol karakteristikleri taşırsa da, etnoloji (ırklar konusu uzmanları) bilginleri Eskimolar’ı kuzey kavimlerinden saymaktadırlar.

  “Çiğ et yiyenler” anlamına gelen Eskimo adı kızılderililer tarafından verilmiştir. Grönland ve Labrador’da yaşıyan Eskimolar’da beyaz kan oranı daha fazladır. Çünkü beyazlarla daha yakın ilişkileri olmuştur. Eskimolar’ın fiziksel özellikleri, yüz hatlarının Moğolları andırması (elmacık kemikleri çıkık, alın dar, dudaklar etli, gözkapakları şiş ve dolayısıyla gözler kısık gibi), ayaklarının küçüklüğü, boylarının kısalığıdır.

+ Yorum Gönder


eskimolarla ilgili kısa bilgi,  eskimolar hakkında bilgi,  eskimolar hakkında kısa bilgi,  eskimolar ile ilgili kısa yazılar,  eskimolar ilgili bilgiler,  eskimolar ile ilgili kısa bilgiler