+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Biyokimya Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Biyokimya Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler
  Biyokimya Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler

  Biyokimya Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Biyokimya programını bitirenlere bitirdikleri dala göre "Biyokimyager" veya "Biyoteknoloji Ağırlıklı Biyokimyager" ünvanı verilmektedir. Biyokimyagerler, biyokimya analiz bilimlerinde ve laboratuvarlarında sağlıkla ilgili testleri yapar, yeni test yöntemleri geliştirirler; gıda ve ilaç sektöründe kalite kontrol işlerini yaparlar; projelerin yürütülmesinde görev alırlar.

  Biyokimyagerlerin Çalışma Alanları : Mezunlar, gıda, ilaç, tıbbi kimyasal maddeler, tarım ilaçları, kozmetik ve deterjan sanayileri ve fermantasyon teknolojisine dayalı sanayi kollarında, üniversite, tıbbi tarımsal ve çevre araştırma merkezlerinin rutin işlemler ve araştırma laboratuvarlarında görev alabilirler. Eğitimleri süresince öğretmenlik sertifikası almaları halinde öğretmen adayı olma hakkını kazanabilirler.
 2. Fatma
  Administrator

  Eğitimleri süresince öğretmenlik sertifikası almaları halinde öğretmen adayı olma hakkını kazanabilirler. Çalışma sonuçları, yüksek etki değerli dergilerde yayınlanmakta, patent alınabilmektedir. Ağaç işleri mühendisleri faaliyet alanlarına giren konularda üretimin planlanması, metot geliştirme ve konstrüksiyon problemlerinin çözümlenmesinde yetki ile görev yaparlar.
+ Yorum Gönder