+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Meslek Denince Akla Gelenler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Meslek Denince Akla Gelenler

  Meslek hakkında kısa bilgi

  Meslek, insanın yaşamını sürdürebilmek için yaptığı ve genellikle yoğun bir eğitim, çalışmayı gerektiren sürecin sonunda kişilerin kazandığı ünvanın adıdır.

  Genellikle her meslek o mesleğin değerlerini, gelişimini, lisanslanmasını ve diğer insanlar açısından tanınmasını sağlayan kuruluşlara sahiptir. Yeryüzünde binlerce meslek bulunmaktadır. Türkiye'de resmi olarak tanımı yapılmış 600 civarında meslek vardır.

  Her bir meslek için tanım, görev alanları, genel olarak kullandığı araç ve gereçler, mesleğin gerektirdiği özellikler, çalışma ortamı ve koşulları, çalışma alanı ve iş bulma olanakları, meslek eğitiminin verildiği yerler, meslek eğitimine giriş koşulları, eğitimin süresi ve içeriği, meslekte ilerleyebilme ve yeni meslekleri seçebilme olanakları, destekleyici meslek kuruluşları, farklı özellikler gösterir.

 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Meslek denince akla gelen meslekler doktor polis asker avukat kaymakam öğretmen mimar futbolcu hemşire vali genellikle bu tür meslekler aska geliyorlar. Bu meslekler ülkemizde en yaygın mesleklerdendir.
+ Yorum Gönder


meslek denince akla ne gelir,  Mimar denince akla gelen meslekleri