+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Türkiye'de En Çok Para Kazandıran Meslek Hangisidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Türkiye'de En Çok Para Kazandıran Meslek Hangisidir


  Para Kazandıran Meslekler

  Bilgisayar Mühendisleri

  Bilgisayar mühendisleri, programların neyi yapabileceği neyi yapamayacağı, programların belirli bir görev üzerinde nasıl etkili bir performans gösterebilecekleri, programların saklanmış bir veriyi nasıl yazıp okuyabilecekleri, programların nasıl daha akıllı çalışabilecekleri, insan ve programların birbirleriyle nasıl bir iletişim içerisinde olacakları konuları üzerinde çalışır.

  Endüstri Mühendisliği

  İnsan, bilgi, malzeme, ekipman ve süreçlerin kullanılması, geliştirilmesi ve yönetimi ile ilgili mühendislik dalı. Endüstri mühendisleri; zaman, para, malzeme, enerji gibi kaynakların verimli kullanımına ve mühendislik hizmetlerinin kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarda bulunur.

  Elektrik-Elektronik Mühendisliği

  Elektrik ve Elektronik Mühendisleri en yaratıcı ve zor işleri başaran modern teknolojilerin öncüleridir. İşleri genellikle haberleşme ağları ve süper bilgisayarlardan sayısal kontrol sistemleri ve modern cihazlara kadar her şeyi tasarlamak, üretmek ve geliştirmektir.

  Mekatronik Mühendisliği

  Mekatronik yeni ve şu anda Türkiye'de sadece 4 üniversitede eğitimi verilmekte olan bir mühendislik alanı. Her türlü karmaşık tasarım gerektiren mekanik, elektrik, elektronik ve optik bileşenlerden oluşan, elektronik alet ve iletişim sistemlerinin, tasarımını yapan, üretim teknolojilerini geliştiren, sistemler arası ilişki ve fonksiyonlarını kuran ve geçerli fiziksel kurallar içinde test eden kişi mekatronik mühendisi olarak isimlendirilmektedir. Meslek Rehberi altında Mekatronikle ilgili meslekleri Mekatronik kategorisi altında bulabilirsiniz. Mekatronik pek Bayan Meslekleri altında sayılmasa da Bayan Mekatronik adresinde mekatroniği bayan gözüyle inceleyebilirsiniz.

  Reklamcılık

  Reklamcılık, insanları gönüllü olarak belli bir davranışta bulunmaya ikna etme, belirli bir düşünceye yöneltme, dikkatlerini bir ürüne, hizmete, fikir ve kuruluşa çekmeye çalışma sanatıdır. Meslek günümüzün ve geleceğin vazgeçilemeyecek mesleklerin arasında geliyor.

  Makine Mühendisliği

  Mühendislik faaliyetlerinin en eskisi ve en geniş mühendislik alanı olan makine mühendisliği, makineler, enerji ve imalat yöntemleri ile ilgilenir. Makine mühendisleri takım tezgahlarının yanı sıra endüstrinin tüm dalları için makinalar ve donanımlar tasarlar ve imal ederler. Mühendislikler bağlantısından tüm mühendislik dallarını görebilirsiniz.
 2. Fatma
  Administrator

  En çok 'bilimsel araştırma ve geliştirme faaliyetleri'nde çalışanlar, en az 'kumar ve müşterek bahis faaliyetleri'nde çalışanlar kazanıyor. Yasal olmasa da en eski çağlardan beri var olan fal merakı da adeta bir "meslek" olarak falcılığı iyi kazandıran işler arasına sokmuş bulunuyor.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Türkiyede devlette çalışıyorsanız maaşınız sabittir. ancak bilgisayar mühendisiyseniz yada elektrik elektronik mühendisiyseniz bu sizin önünüzü açar. yaptığınız her iş siz ek bir ücret kazandırır.
+ Yorum Gönder


türkiyede en çok para kazandiran meslek hangisidir