+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Meslek Seçimi Testinden Sonra Meslekleri Tanıma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Meslek Seçimi Testinden Sonra Meslekleri Tanıma
  Meslek Seçimi Testinden Sonra Meslekleri Tanıma

  Meslek Seçimi Testinden Sonra Meslekleri Tanıma hakkında kısa bilgi

  Kişilik değerlendirme testlerinden sonra elinizde uzun bir liste oluşabilir. Elbette tüm bu mesleklerin hepsini seçme şansınız yok. Bu noktada ilk yapmanız gereken bu mesleklere ait iyi bir araştırma yapmak. Bu noktada meslek rehberinde yüzlerce mesleğin tanımı yapılarak yardımcı olunmaya çalışılmakta olduğunu görüyorum. Tüm meslek tanımları yorumlara açıktır. Bu konuda yapıcı yorumlarla herkes mesleklerin daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunabilir.
  Seçeceğiniz meslekleri tanırken ve onlar hakkında bilgiler toplarken meslek tanımı, o mesleğe sahip olduğunuzda iş bulup bulamayacağınız, iş bulduğunuzda ne kadar kazanabileceğiniz, bu meslek eğitiminin nerelerde verildiği, daha sonra kariyerde ne tür yükselmelerin mümkün olabildiği gibi konuları iyice araştırmalısınız.
 2. Zeynep
  Görevli Bayan Üye

  Bir insan mesleğini seçerken o meslekle alakalı bütün bilgi ve birikimleri öğrendikten sonra o mesleği edinmelidir.çünkü insan seçtiği mesleğte bir ömür boyu çalışır.o yüzden ilerde pişman olmamak için mesleğini iyi tanımalıdır.
+ Yorum Gönder


meslek tanıma testi