+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Askeri pilot olma şartları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Askeri pilot olma şartları
  Askeri pilot olmak için neler gerekli

  Pilot bir hava vasıtasını kullanmak ve idare etmekle vazifeli kimsedir.

  Pilot olmak çaba gerektiren bir iştir.

  Plot Olmanın Sorumluluğu çok büyüktür ve uçuş okullarının kılı kırk yaran seçim prosedürleri vardır. Fakat, aşağıdaki dört gereksinimi karşılıyorsanız, pilot olmak için doğru yolda olabilirsiniz.

  Plot Olmak İçin Gerekenler

  1. Eğitime başladığınızda (ideal olarak) 17 ve 29 yaşları arasındaysanız.

  2. Ders paketinizde İngilizce, modern matematik ve fizik dersi olan bir üniversite diplomasına sahipsiniz

  3. Akıcı Ingilizce

  4. Birçok insanın düşündüğünün aksine, gözlük takmanız otomatik olarak bir pilot olamayacağınız anlamına gelmez.

  İdeal olarak göz kırılma kusuru -5 ve +5 arasında kalmalıdır. Genetik göz kusurunuz olmadığı sürece -8'e kadar olan göz kırılma kusurunuza rağmen pilotluk eğitimi alabilirsiniz.

  Gözlerinizin ne kadar iyi olduğundan emin değilseniz, başvurmadan önce gözlerinizi muayene ettirmeniz önerilir.

  Göz testi veya uçuş ekibi sağlık muayenesiyle ilgili randevu almak için bir hava hekimliği uzman merkeziyle irtibata geçin. 2. Ziyaretçi

  şuan 11.sınıftayım imkb lisesinde okuyorm lise bitimi hho sınavlarına girecem kazanınca nerelere gitmem gerekir ?? ?? ayrıntılı anlatırmısınız ???
 3. Fatma
  Administrator
  şuan 11.sınıftayım imkb lisesinde okuyorm lise bitimi hho sınavlarına girecem kazanınca nerelere gitmem gerekir ?? ?? ayrıntılı anlatırmısınız ???

  Liseyi bitiren öğrenciler Hava Harp Okulu başvurularından sonra eğer yeterli puana sahipse mülakatlara davet edilir. Öncelikle sağlık testinden geçen adaylarda göz kusursuz olmalıdır. Hava Kuvvetleri sitesinde her ne kadar gözde en ufak bir bozukluk olmamalıdır diye yazsada eğer sizin Üniversite puanınız beklentilerin çok üzerindeyse gözünüzdeki ufak bozuklukları komutanlar görmezden gelebiliyorlar. Boyunuz 1.63 üzerinde olmalıdır kilonuzla orantılı olmalıdır. Daha sonra sözlü mülakatlara giren adayların liderlik duygularına bakılır.
 4. Nesrin
  Devamlı Üye
  Pilot olmak için öncelikle yükseklik korkunuzun olmaması gerekir. pilotlarda soğukkanlı olmalıdır. onun dışında pilot olmak için gerekli puanlar sınavlarda çıkarılmalıdır.

 5. Ziyaretçi
  Askeri pilot mülakatları nelerdir ?

+ Yorum Gönder


askeri pilot olma şartları ,  askeri pilot olmak için gerekenler,  askeri pilot olmak için gereken şartlar,  askeri pilot olmanın şartları,  askeri pilotluk şartları,  askeri pilot olmak