+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Turizm En Çok Hangi Bölgede Yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Turizm En Çok Hangi Bölgede Yapılır
  Turizm En Çok Hangi Bölgede Yapılır

  En Çok Turizm Yapılan Bölgeler hangisidir

  TBMM Turizm Komisyonu Başkanı ve AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, Doğu Karadeniz Bölgesi'nin turizm açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Bayraktar, "Doğu Karadeniz Bölgesi 2 milyon turisti ağırlayabilecek, 2 milyar dolar gelir elde edilebilecek, 100–150 bin insanın istihdama kazandırılabileceği çok önemli bir bölgedir." dedi.

  Nusret Bayraktar, Rize Gazeteciler ve Muhabirler Derneği'nde düzenlediği basın toplantısında, Doğu Karadeniz'deki turizm faaliyetleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

  Türkiye'nin kalkınması için olmazsa olmaz turizm yatırımlarının güneş kum ve deniz üçlüsünden çıkartılarak çeşitlilik kazandırılması gerektiğine dikkat çeken Bayraktar, "Doğu Karadeniz'de DOKAP projesi ile ciddi yatırımlar yapılmaktadır. Bölge, Giresun'dan Artvin'e kadar bölge önemli turizm potansiyeline sahiptir. Doğu Karadeniz Bölgesi 2 milyon turistin ağırlanabileceği, 2 milyar dolar gelirin elde edilebileceği, 100–150 bin insanımızın istihdama kazandırılabileceği çok önemli bir bölgedir." diye konuştu.

  Doğu Karadeniz'in önemli turizm merkezlerinden olan Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylası'nda teleferik ve kayak tesis yapımı için çalışmalara başladıklarını kaydeden Bayraktar, "Kış ayı nedeniyle çığ testlerinin yapılabileceği bir zamandayız. Helikopterle Ayder ve çevresinde kar kalitesi ve çığ riski tespit edildikten sonra teleferik direklerinin nerede dikileceğini belirleyeceğiz. Nisan veya mayıs ayında yapım için karar alıp, minimum bir buçuk yıl içerisinde Ayder Turizm Projesi'ni canlandırmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

  Dünyada sürekli Davos'tan bahsedildiğini, Ayder'in Davos'a göre çok daha fazla özelliği bir arada barındırdığını vurgulayan Bayraktar, "Ayder, kıyıdan yarım saatlik bir mesafede, bin 250 metre ile 3 bin 150 metre arasında yüksekliğe sahip, dağların arasında termal tesisleri de bulunan bir turizm merkezi. Doğal bir milli park. Davos'tan çok daha güzel ve çok fazla çeşitliliğe sahip. Kayak tesisinin ve teleferik projesinin yapılması halinde 20 bin kayakçının bölgeye gelebileceği, 10 bin yatak ihtiyacı doğabileceğini görüyoruz. Bu da en az 10 tane beş yıldızlı otelin bölgeye kazandırılması demektir
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Turizm genellikle Akdeniz bölgesinde yapılmaktadır. Tahtil köyleri ve tahtilik yerler hepsi akdeniz bölgesinde yer almaktadır.
+ Yorum Gönder


turizm en çok hangi bölgede yapılır,  turizm en çok hangi bölgemizde gelişmiştir,  turizm hangi bölgede yapılır,  turizm en çok hangi bölgede gelişmiştir,  turizm hangi bölgede bulunur,  hangi bölgede hangi turizm yapılır