+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Fen Bilgisi Öğretmenliği Eğitim Süresi Burs Ve Ücret Durumu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Fen Bilgisi Öğretmenliği Eğitim Süresi Burs Ve Ücret Durumu
  Fen Bilgisi Öğretmenliği Eğitim Süresi Burs Ve Ücret Durumu

  Fen Bilgisi Öğretmenliği Eğitim Süresi Burs Ve Ücret Durumu hakkında bilgi

  MESLEK EĞİTİMİNE GİRİŞ KOŞULLARI

  Bu bölümlere girebilmek için Öğrenci Seçme Sınavı’nda (ÖSS) yeterli “Sayısal (SAY)” puan almak gerekmektedir.

  EĞİTİMİN SÜRESİ VE İÇERİĞİ

  Eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim süresince Temel Fizik Temel Kimya Genel Matematik Mekanik Genel Biyoloji Genel Ekoloji Eğitim Sosyolojisi Genetik Çevre Biyolojisi Öğretmenlik Uygulaması Rehberlik vb. dersler alırlar. Öğrenciler eğitimleri sırasında okullarda uygulama yapmaktadırlar.

  BURS KREDİ VE ÜCRET DURUMU

  Bu programı ilk beş tercihinde gösteren ve bu programa yerleştirilen adaylardan belirli sayıda olanlara Milli Eğitim Bakanlığı’nca burs verilmektedir. Ayrıca öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumunca verilen öğrenci kredisinden yararlanabilirler. Meslek eğitimini tamamlayan öğrenciler 9. derecenin 1.kademesinden aylıkla göreve başlatılırlar. Her yıl öğretim yılı başında eğitim öğretim tazminatı alırlar.

  MESLEKTE İLERLEME

  - Lisans eğitiminden sonra yüksek lisans yapabilir araştırma görevlisi olabilir ve akademik kariyer yapabilirler. - Çalıştıkları okullarda veya Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde idari kademelere yükselebilirler. - MEB’ce yapılan müfettişlik sınavını kazanırlarsa müfettiş olabilirler. BENZER MESLEKLER: Fizik öğretmenliği kimya öğretmenliği biyoloji öğretmenliği
 2. Meryem
  Bayan Üye

  eskiden yoktu böyle öğretmenlik fizikçiler ,kimyacılar,yada biyolojiciler girerdi fen derslerine şimdilerde sayısal eğitim veren ve sayısal puanla giriliyor fen öğretmenliğine süresi 4 yıldır
+ Yorum Gönder