+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Fon Yöneticisi Meslek Eğitimi Nerde Verilmekte Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Fon Yöneticisi Meslek Eğitimi Nerde Verilmekte
  Fon Yöneticisi Meslek Eğitimi Nerde Verilmekte

  Fon Yöneticisi Meslek Eğitimi hakkında kısa bilgi

  Doğrudan fon yöneticiliğine yönelik eleman yetiştiren herhangi bir eğitim kurumu bulunmamaktadır. Ancak üniversitelerin işletme iktisat maliye bankacılık bankacılık ve finans sermaye piyasası gibi bölümlerinden mezun olanlar çeşitli enstitüler ve özel eğitim kuruluşları ile üniversiteler bünyesinde sunulan eğitimden yararlanarak “Fon Yönetimi” konusunda uzmanlaşabilirler.

  İşletme fakülteleri bünyesinde master düzeyinde eğitim görme olanağı vardır. Bununla birlikte işe girerek işletme-içi ve işletme dışı eğitim kapsamında fon yöneticiliği alanında yetişmek söz konusu olabilmektedir.

  MESLEK EĞİTİMİNE GİRİŞ KOŞULLARI

  Fon yöneticiliği üniversitelerin işletme ve iktisat fakültelerinde genellikle lisans üstü eğitimle kazanılır. Çeşitli enstitüler ve özel eğitim kurumları fon yönetimi konusunda kurslar düzenlemektedirler. Bu mesleği öğrenebilmek için liseden sonra 4 yıl eğitim verilen Siyasal Bilgiler İktisadi ve İdari Bilimler İktisat İşletme Fakültelerinin İktisat İşletme Bankacılık Bankacılık ve Finans Maliye Sermaye Piyasası gibi bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.

  EĞİTİMİN SÜRESİ VE İÇERİĞİ

  Temel eğitimde İşletme İktisat Matematik Hukuk Maliye Muhasebe Mali Tablolar gibi dersler okutulur. Lisansüstü eğitimde Finansal Analiz Finansal Planlama Varlıkların Yönetimi gibi dersler verilmektedir. İşletmenin vade ve miktar yönünden özellikle kısa vadeli alacakları ile kısa vadeli borçlarını birbiriyle dengeleyen yöntemler öğretilir.
 2. Meryem
  Bayan Üye

  Bu mesleği öğrenebilmek için liseden sonra 4 yıl eğitim verilen Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat, İşletme Fakültelerinin İktisat, İşletme, Bankacılık, Bankacılık ve Finans, gibi bölümlerini bitirmek gerekiyor
+ Yorum Gönder