+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Doktorluk mesleği için gereken eğitim nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Doktorluk mesleği için gereken eğitim nedir
  Doktorluk mesleği için gereken eğitim nedir

  Doktorluk mesleği için gereken eğitim

  Doktor olmak için tıp fakültesi mezunu olmanız şartı aranmaktadır. Hangi liseye gittiğiniz çok da önemli değildir aslında. Üniversiteye giriş sınavına girdikten sonra mf3 puanı ile tıp fakültelerinden birini tercih etmeniz gerekli. Tıp fakülteleri normal olarak 6 senedir, eğer ,hacettepe üniversitesi ingilizce tıp fakültesinde okuyorsanız eğer hazırlıkla birlikte 7 sene olur.

  doktorluk-mesle-i-i-in-gereken-e-itim-nedir.jpg

  6 senelik tıp fakültesinden sonra ise TUS denilen bir sınava tabi oluyorsunuz. Eğer kazanamazsanız ki çoğunluk ilk senesinde yerleşemiyor, pratisyen hekim olarak göreve başlıyorsunuz. İstediğiniz yerleri tercih ediyorsunuz ve yapılan atamalarda ,görev yerinize tayin oluyorsunuz. Eğer TUS‘u kazanırsanız asistan doktor olarak göreve başlarsınız ve 4 yıl boyunca hastanelerde görev yaparsınız
 2. Esma
  Devamlı Üye

  Doktorluk mesleği zor bir meslek olduğu herkes tarafından biliniyordur. Genellikle matematik ve Fem bilimleri ile aranızın iyi olması gerekmektedir. Çünkü doktorluk bölümünde sayısal derslere daha çok ağırlık verilmiştir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Doktorluk sayısal ağırlıklı bir meslektir. MF3 sınav türüyle kazanılır. kısacası doktor olabilmek için iyi bir biyoloji bilgisine sahip olmalısınız.
+ Yorum Gönder


meslekler ve görevleri,  doktor mesleği