+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Mesleği Hakkında Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Mesleği Hakkında
  Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Mesleği Hakkında

  Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Mesleği

  Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık programının amacı, çeşitli ürünlere karşı halkın eğilimlerini saptama ve hedef kitlede satın alma isteğini arttırma yöntemleri konusunda çalışacak elemanları yetiştirmektir. Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık araştırmaları yapan özel firmalarda görev alabilirler.

  Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Programının Amacı : Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık programının amacı, çeşitli ürünlere karşı halkın eğilimlerini saptama ve onlarda satın alma isteğini artırma yöntemleri konusunda çalışacak elemanları yetiştirmektir.

  Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık programında istatistik, sosyal psikoloji, bilgisayar kullanımı, örnekleme, veri toplama teknikleri, reklamcılık, tüketici davranışları gibi dersler okutulmaktadır.

  Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık için Gereken Nitelikler : Reklamcılık ve piyasa araştırmaları programında okumak isteyenlerin sosyal bilimlere ilgili ve bu alanda başarılı, girişken, ikna gücü yüksek, yaratıcı kimseler olmaları beklenir.
 2. Acil

  Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Mesleği Hakkında isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder