+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Savcı olmak için ne gerekir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Savcı olmak için ne gerekir
  kısaca savcı olmak için ne gerekir 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Savcı Hakkında Bilgi

  Savcı olmak isteyenlerin; Sözel akıl yürütme ve ikna gücüne, kuvvetli bir belleğe sahip, araştırmacı, titiz, dikkatli ve düzenli, İnsanlarla rahat iletişim kurabilen, zor koşullarda yılmadan çalışabilen, cesaretli, sabırlı, soğukkanlı, bedence sağlam kimseler olmaları gerekir.


  Savcı Okulu
  Mesleğin eğitimi üniversitelere bağlı Hukuk fakültelerinde verilmektedir.

  Savcı Okulu Kaç Yıllıktır
  Mesleğin ön eğitimi lise ve dengi okul sonrası 4 yıldır.

  Savcı Diploma
  Hukuk fakültesini bitirip Lisans diploması alanlara, Adalet Bakanlığı’nın açmış olduğu Hâkimlik ve Savcılık sınavını kazanarak stajını tamamladıktan sonra savcı unvanı ile göreve başlarlar, savcı olarak atananlar “Savcı” unvanını alırlar.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Savcı olmak istiyorsanız üniversite sınavında çok iyi bir başarı yakalamanız gerekiyor. üniversite kazanılıp bitirildikten sonra sınavlara girilir son olarak mülakatları geçtiniz mi artık bir savcısınız demektir.
 4. Ziyaretçi
  daha çok bilgi yaın

 5. Fatma
  Administrator
  daha çok bilgi yaın
  İdarî yargı adayları için; hukuk fakültesinden mezun olmak veya yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye’de hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak, hukuk fakültesinden mezun olanlar dışından alınacak adaylar bakımından, her dönemde alınacak aday sayısının yüzde yirmisini geçmemek üzere ihtiyaç oranında, hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilgiler, idarî bilimler, iktisat ve maliye alanlarında en az dört yıllık yüksek öğrenim yapmış veya bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı öğretim kurumlarından mezun olmak

+ Yorum Gönder