+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Gökbilimci olmak için ne gerekir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Gökbilimci olmak için ne gerekir
  gökbilimci olmak için ne gerekir kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Gökbilimci olmak için ne gerekir hakkında bilgi

  Astronom astrofizikçi ya da gök bilimci astronomi ya da astrofizik üzerine araştırmalar ve çalışmalar yapan biliminsanıdır.


  Tarih öncesi çağlardan bu yana gökyüzü dünyanın her yerindeki kültürlerden insanların ilgisini çekmiştir. Bu kültürlerden bazıları birbirinden bağımsız olarak gökyüzündeki cisimlerin gözlemlenmesine kendini adamış olan katip veya rahiplere destek vermeye başlamışlardır. Gezegenlerin hareketlerinin gözlemlenmesi ve gelecekteki hareketlerinin tahmini antik astronominin başlıca uğraşı olmuştur. Batıda astronominin antik Mezopotamya'da ortaya çıktığı düşünülmektedir. Babil kayıtları üzerine yakın zamanda yapılan araştırmalar bunların kusursuz olduğunu olduğunu göstermektedir.

  Yaklaşık 1750'lerden önce astroloji ile astronominin birbirine çok yakın kabul edildiğinin anlaşılması önemlidir. Kimi yer ve zamanlarda bu ikisine aynı gözüyle bakılmıştır.

  Diğer pek çok bilim alanında çalışan kimselerden farklı olarak astronomlar üzerinde çalıştıkları cisimlerle temas kuramaz. Bunun yerine keşif yapmak için detaylı gözlemlere başvururlar. Genel olarak astronomlar gözlem yapmak için teleskop ya da diğer görüntüleme ekipmanları kullanırlar


+ Yorum Gönder


gökbilimci olmak için ne gerekir