+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda Antepfıstığı SULAMA Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Sariya
  Devamlı Üye

  Antepfıstığı SULAMA
  Antepfıstığı SULAMA

  SULAMA

  Yağışla birlikte verim çağındaki antepfıstığının yıllık su ihtiyacı 750-800 mm. arasındadır. Hazirandan başlayıp Ağustos ayı sonuna kadar, o yılki yağışa ek olarak 20 gün ara ile sulama yapılması ve her sulamada 110-150 cm derinliğe kadar toprağın ıslatılması,  ANTEP FISTIĞI GÖZ KURDU


  ANTEP FISTIĞI KARAGÖZ KURDU


  ANTEP FISTIĞI MEYVE İÇ

  KURDU  ANTEP FISTIĞI DAL GÜVESİ


  ANTEP FISTIĞI KABUKLU BİTİ


  DİP KURTLARI

  ANTEP FISTIĞI PİSİLLİDİ


  KARAZENK HASTALIĞI


  antepfıstığında gelişmeyi arttırıp periyodisitenin kısmen önlenmesine etkili olmaktadır.

  Üreticilerin çoğu, sulama yapıldığı taktirde ağaçlarının kuruyacağını sanmaktadırlar. Antepfıstığı Araştırma Enstitüsü deneme bahçelerinde 25 yıldan bu yana sulama yapılmasına karşın, sulama kaynaklı ağaç kurumalarına rastlanmamıştır. Fakat sulama suyunun gövde ile temas etmesi durumunda, kök boğazı çürüklüğü zararından dolayı ağaçlarda kurumalar meydana gelebilmektedir. Suyun ağacın gövdesine değmeyecek şekilde, taç izdüşümünün dışına verilmesi durumunda herhangi bir zararlanma görülmemektedir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Antep fıstıkları da yetişmek için suya ihtiyaç duymaktadır. bu yüzden antep fıstıları yağış ile beraber yetişene kadar 750-800 mm. suya ihtiyaç duymaktadır. bu yüzden yağıştan sonra bu gereken suyun karşılanması için 20 gün ara ile düzenli olarak sulanmalrı gerekir.
+ Yorum Gönder