+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda Türkiyede şeker pancarı nerelerde üretilir , şeker pancarı üretim yerleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Türkiyede şeker pancarı nerelerde üretilir , şeker pancarı üretim yerleri
  Türkiyede şeker pancarı nerelerde üretilir

  şeker pancarı üretim yerleri

  Yurdumuzda tarımı 1925 yılında Uşak’ta başlamıştır (ilk fabrika Uşak’ta 1926 yılında kuruldu). Bugün fabrikaların kurulduğu her yerde tarımı yapılmaktadır. Belirli iklim ve toprak isteği yoktur. Sulama imkanı olan her yerde tarımı yapılabilir. Üretimde 1. İç Anadolu Bölgesidir.

  Ş.pancarı tarladan söküldükten sonra kısa bir süre sonra işlenmesi gerektiğinden tarımı fabrikalar çevresinde yapılır. Ayrıca pancar küspesi hayvan yemi olarak kullanıldığı için buralarda besi hayvancılığı da gelişmiştir.

  Kıyı bölgelerimizde tarımı yapılmaz. Sebebi buralarda daha fazla gelir getiren ürünlere öncelik verilmesidir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Şeker pancarı üretmek o kadar da kolay bir bitki değildir. ayrıca şeker pancarı çok da değerli bir bitkidir ve türkiye de de yetişmektedir. bu bitki türkiye de ilk olarak uşakta yetiştirilmeye başlanmış daha sonra da bir çok yere yayılmış. ama ıgün en çok iç anadolu bölgesinde üretilmektedir.
+ Yorum Gönder


şeker nerede üretilir,  seker pancari nerede yetisir,  şeker pancarı üretilen yerler nereleridir,  en verimli şeker pancarı nerde yetişir,  şeker pancarı nerede yetişir,  şeker pancarı nerede yetişmez