+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda ED GOULD GOLDEN Elma Fidanı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  ED GOULD GOLDEN Elma Fidanı
  ED GOULD GOLDEN Elma Fidanı

  ED GOULD GOLDEN Elma Fidanı hakkında kısa bilgi

  Çeşit Özellikleri :
  Orta derecede güçlü ve yayılgan bir gelişim gösteren tiptedir. Meyveye çabuk yatar, yüksek ve düzenli meyve verimine sahiptir. Meyve orta- iri, düzgün, uzunlamasına konik gövdelidir, olgunlaştığında yoğun parlak sarı renktedir. Meyve eti beyaz sarımtrak , gevrek olup bu özellikler Golden Delicious' a nisbetle biraz daha düşüktür.
  Golden Delicious'a benzeyen meyveler içerisinde ilginç bir Golden Delicious benzeridir ancak pasa daha az yakalanır ve ovada yetiştirildiğinde bile meyvesi biraz daha uzuncadır. Hasat zamanı Eylül ayının ikinci haftasıdır. Tozlayıcıları Starking Delicious, Starkrimson Delicious, Jonathan ve Winesaptır. Dikim sıklıkları Çöğür üzerine aşılanmış ise 7x7m , M 9 Üzerine aşılanmış ise 1x3m veya 1x 3,5m, MM 106 ve M 7 üzerine aşılanmış ise 2,5x4 m dir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Elmalar genel de kalbi andıran bir şekile sahipleridir. bunun dışında farklı renkerde bulunabilmektedirler ve elmalar aynı zaman da bir den fazla farklı fidan çeşidine sahiptir. bunlardan biri de ed gould golden adlı elma fidanıdır. bu fidan güçlü bir ağaca dönüşmektedir. son olarak bu fidanın elması sarıya yakın bir renktir.
+ Yorum Gönder