+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda GLOSTER 69 Elma Fidanı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  GLOSTER 69 Elma Fidanı
  GLOSTER 69 Elma Fidanı

  GLOSTER 69 Elma Fidanı hakkında kısa bilgi
  Çeşit Özellikleri :
  Şekil ve renk bakımından Red Delicious elmasına benzer. Ağaçlar çok kuvvetli ve verimlidir. Orta derecede çiçeklenir. Meyveleri iri, küt ve konik şekillidir. Meyve kabuğu sıvama kırmızıdır. Meyveler ekimin ilk haftasında olgunlaşır. Ortalama meyve eni 86 mm, boyu 74 mm, ağırlığı 243 gramdır. Meyve eti krem beyaz, iyi kalitededir. Ağaç gençken meyveler saydam olabilir . Eylül ayının sonları nda hasat edilir.
  Tozlayıcı olarak Red Delicious, Golden Delicious ve Granny Smith çeşitleri kullanılabilir. Dikim sıklıkları Çöğür üzerine aşılanmış ise 7x7m , M 9 Üzerine aşılanmış ise 1x3m veya 1x 3,5m, MM 106 ve M 7 üzerine aşılanmış ise 2,5x4 m dir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Elma meyvesi geneli tatlı ve sulu olan bir meyvedir. bu meyve bilindiği gibi gülgiller familyasına aittir ve bu meyve ılıman bölgelerde aslında ılıman soğuk yerlerde yetişmektedir. son olarak bu meyvenin farklı türlerini yetiştiren farklı fidanları vardır ve bunlardan biri de gloster elma fidanıdır. bu fidanın ağaçları bilginiz olsun çok verimli ve kuvvetlidir.
+ Yorum Gönder


gloster elma özellikleri