+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda PINK LADY Elma Fidanı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  PINK LADY Elma Fidanı
  PINK LADY Elma Fidanı

  PINK LADY Elma Fidanı hakkında kısa bilgi

  Çeşit Özellikleri :
  Orijini Batı Avusturalya, Golden Delicious X Lady Williams Melezidir. Ağaçları kuvvetli ve dik büyür. Büyük yapraklıdır. Ağaçlarının 45 -60 derece açılarak büyütülmesi gerekir. Erken yaşlarda meyve elde edilir. Orta sezon çiçek açar. Boyu eninden uzun, sapı orta uzunluktadır. Meyve eti gevrek, sert krem renginde, kesildiğinde kahverengileşme oluşabilir. Tatlı ekşi bir lezzeti vardır. Meyvesi orta veya iri olmaktadır. Meyve rengi sarı zemin üzerine cezbedici pembe kırmızı üst renge sahiptir.

  Pas oluşmaz ama genç ağaçlarda kabuk üzeri girinti çıkıntı olabilir. Kuvvetli ve dik büyür. Büyük yapraklıdır. Ağaçlarının 45 -60 derece açılarak büyütülmesi gerekir. Erken yaşlarda meyve elde edilir. Orta sezon çiçek açar. Tozlayıcıları Gala ve Fuji dir. Çiçeklenmeden derime kadar geçen süre 200 -210 gün olup hasadı Granny Smith'ten 15 -20 gün sonradır. Soğuklama ihtiyacı düşüktür. Dikim sıklıkları Çöğür üzerine aşılanmış ise 7x7m , M 9 Üzerine aşılanmış ise 1x3m veya 1x 3,5m, MM 106 ve M 7 üzerine aşılanmış ise 2,5x4 m dir. Anaçları M 9, M 26, M 7, MM 106 dır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Elmalar genel olarak sulu ve tatlı meyvelerdir. bu meyvelerin fidanları 5-6 yaşları arsında meyve vermeye başlamaktadır. bunun dışında bu meyve bilindiği gibi akraba olarak armut meyvesi ile yakın akrabadır. son olarak bu meyve farklı fidan türlerine sahiptir ve bunlardan biride iki fişdanın melezi olan pink lady elma fidanıdır.
+ Yorum Gönder