+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda FUJİ Elma Fidanı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  FUJİ Elma Fidanı
  FUJİ Elma Fidanı

  FUJİ Elma Fidanı hakkında kısa bilgi

  Çeşit Özellikleri :
  Ralls Janett x Red Delicious melezidir.(1939 Japonya) Ağaçları kuvvetli gelişir.Her yıl detaylı budama yapılmalıdır. Meyveleri sarımsı kabuk üzerine portakal kırmızı akıntılar bulunur, beyaz etli, gevrek ve suludur. Görünüşü cazip değildir. Orta büyüklükte ve büyük olmaktadır. Bazı çeşitleri çok kırmızı olabilmektedir. Uzun süre depolanabilir. Kuvvetli gelişir. Her yıl detaylı budama yapılmalıdır.
  Kendine verimlidir. Aynı zamanda diploid çeşitler ve Golden Delicious, Mondial Gala, Braeburn'da tozlayıcılarındandır. Geç dönem olgunlaşır. Çiçeklenmeden itibaren 200 gün sonra hasat edilebilir. Dikim sıklıkları Çöğür üzerine aşılanmış ise 7x7m , M 9 Üzerine aşılanmış ise 1x3m veya 1x 3,5m, MM 106 ve M 7 üzerine aşılanmış ise 2,5x4 m dir. Anaçları M 9, M 26, M 7, MM 106 dır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Elma meyvesi gülgiller familyasında buluna ve pek çok farklı fidan türüne sahip olan bir meyvedir. mesela fuji elma fidanı , elstar elma fidanı ,anna elma fidanı gibi türleri vardır. bunlardan fuji elma fidanı güçlü bir ağaç yapısına sahiptir ve meyveleride çok lezzetli ve suludur.
+ Yorum Gönder