+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda JERSEY MAC Elma Fidanı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  JERSEY MAC Elma Fidanı
  JERSEY MAC Elma Fidanı

  JERSEY MAC Elma Fidanı hakkında kısa bilgi

  Çeşit Özellikleri :
  New Jersey USA orijinli olup. [ Melba X (Wealthy X Star ) X (Red Rome X Melba) ] melezidir. Meyveleri aromatik orta sertlikte, sulu orta tatlı, çok kolay berelenir. Orta büyüklükte meyveleri vardır. Verimli bir çeşittir. Sarı üzerine parlak kırmızı meyve kabuğu incedir. Raf ömrü iki haftadır. Taşımaya dayanıklıdır. Ağaçları kuvvetli gelişir. Erken yaşlarda meyve verir. Dik büyür. Hasat zamanı Ağustos ayının ilk haftasıdır.
  Karaleke, memeli pas ve ateş yanıklığına hassastır. Tozlayıcı çeşitler Golden Delicious, Granny Smith, Wistebella, Idared dir. Dikim sıklıkları Çöğür üzerine aşılanmış ise 7x7m, M 9 Üzerine aşılanmış ise 1x3m veya 1x 3,5m, MM 106 ve M 7 üzerine aşılanmış ise 2,5x4m dir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Elmalar familya olarak şeftali armut çilek gibi gülgiller familyasında buluna bir meyvedir. bunun dışında bu meyve tat olarak tatlı ve renk olarak da yeşil ve kırmızının farklı tonlarına sahip olabilmektedir. son olarak bu elma meyvesi farklı tür fidanlara sahiptir ve bunlardan biri de sulu ve çok tatlı meyve vermeyen jersey mac elma fidanııdr.
+ Yorum Gönder