+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda ROYAL GALA Elma Fidanı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  ROYAL GALA Elma Fidanı
  ROYAL GALA Elma Fidanı

  ROYAL GALA Elma Fidanı hakkında kısa bilgi


  Çeşit Özellikleri :
  Golden Delicious ve Kidds Orange Red'in melezlemesi ile yeni Zellanda'da elde edilmiş bir çeşittir. Ağacı kuvvetli, yayvan gelişir. Meyvesi küçük - orta irilikte yeme kalitesi çok iyi tatlı ve aromalıdır. Kabuk rengi kırmızı, meyve eti serttir. Meyveleri irileştirmek için seyreltme yapılmalıdır. Eylül başında olgunlaşan 74 mm eninde, 72 mm boyunda ve 160 gram iriliğe sahip meyveleri vardır. Hasat zamanı Ağustos sonu Eylül başıdır. Çiçeklenme sonu ile hasat arası 125-135 gündür.
  Tozlayıcı çeşitler Fuji, Golden Delicious, Starking Delicious, Granny Smith, Braburn, Jersey Mac dır. Dikim sıklıkları Çöğür üzerine aşılanmış ise 7x7m , M 9 Üzerine aşılanmış ise 1x3m veya 1x 3,5m, MM 106 ve M 7 üzerine aşılanmış ise 2,5x4 m dir. Depolanmaya uygundur. Hasat zamanındaki gecikmeler sap çukurunda çatlamalara neden olabilir.
 2. Meryem
  Bayan Üye

  kıpkırmızı yada yeşil değil elma eni Zelanda orijinli, çok verimli bir çeşit olup ağaçları kuvvetli ve yayvan gelişir. Meyve orta irilikte, meyve kabuk rengi; sarı zemin üzerine kırmızı çizgileri avrdır
+ Yorum Gönder