+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda meyan kökü tarımı, meyan kökü yetiştiriciliği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  meyan kökü tarımı, meyan kökü yetiştiriciliği
  meyan kökü tarımı

  meyan kökü yetiştiriciliği

  meyan koku.jpg

  Yetiştirildiği Yerler: Vatanı Türkiye, Akdeniz ülkeleri, Ukrayna, Rusya, Türkistan olup günümüzde ılıman iklimli olan her yörede yetiştirilebilir.

  Toplanması-Saklanması: Meyan kökleri söküldükten sonra yıkanır, 15-40cm boylarında doğranarak kurutulur, nemden ve güneş ışınlarında uzakta muhafaza edilir. Meyan kökleri soyulduktan sonra veya soyulmadan kurutulur, bu nedenle soyulmuş ve soyulmamış diye iki türü mevcuttur.

  MEYANKÖKÜ AMERİKAYA GÖTÜRÜLÜYOR

  Bir Amerikan firması Antakya çevresinde meyankökü toplayarak,Amerikaya götürmektedir.

  Kolalı içki yapımında kullanılmak üzere ,iki yıldır bu çevreden meyan kökü toplamakta olan firma ,bunları çok düşük bir fiyatla satın almaktadır.

  Hekimliktede kullanılan bir ot olarak bilinen ve kolalı içkilerde ham madde sayılan meyan kökünün dışarıya götürülmesi , Antakya bölgesinde başlıca tartışma konularından biri durumuna getirmiştir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Myan kökü çok sağlam yani çok dayanıklı olan bir bitkidir. bunun dışında bu bitki insan sağlığı için çok fazla yararları olan bir bitkidir.. ve son olarak bu bitki toprak derinliği iiy olan kumlu ve bol humuslu topraklarda yetişmektedir ve sıcağı da çok sevmektedir.
+ Yorum Gönder


meyan kökü yetiştiriciliği,  meyan kökü,  meyan koku yetistiricileri forum