+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda kanlı portakal nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  kanlı portakal nedir
  Kanlı portakal nedir?

  kan-partakali.jpg


  Hakkında Bilgi: Kan portakalı popüler narenciye onun derin veya kızıl renkli kırmızı et için adında bir çeşittir. Kırmızı antosiyanin türetilen bir pigment genellikle kırmızı meyve ve çiçek bulundu. Kan portakal tatlı ve daha az diğer portakal çeşitlerinin daha asidik sulu vardır. Ayrıca biraz ortak tablo turuncu daha küçük ve özellikler veya pürüzsüz dış deri karıncalanmış. kan portakal bazı türleri dışında koyu kırmızı renk var, ve en çekirdeksiz vardır.

  Bu kan portakal sürekli olarak ilk kez bu yana yayıldı edilmiş tipik portakal doğal mutasyonlar olduğuna inanılmaktadır. Kan portakalı ilk İtalya'da opera Hesperides olarak 1646 yılında, nerede o "kırmızı turuncu denirdi belgelenmiştir." Burada daha önce bu daha büyümüş olabilir ancak meyve Avrupa'da 1850 civarında kadar belgelenmiş değildi. Kan portakal sonunda Kuzey Amerika, hem de pigmentli portakal ve sanguines olarak bilinir ihraç edildi.

  Kan portakal ilk Sicilya, bugün de yetiştirilen içinde yetiştirilmiştir. tatlı, kırmızı portakal, Sicilians diğer ülkelere meyve ihraç etmeye başladı büyüyen talebi gibi. Florida iklim kan portakal karakteristik kırmızı eti eksik oluşturur rağmen, bugün kan portakalı da California ve Florida ABD'de yetiştirilir.

  Orada kan portakalı üç ana çeşit: Sanguinello, Moro ve Tarocco vardır. Sanguinello çeşidinde kırmızı deri vardır, kırmızı et, az çekirdekli çizgili. Moro çeşidinde derin kırmızı et, kırmızı-turuncu deri ve daha güçlü bir tat ve diğer tiplere göre aroma özellikleri. Tarocco çeşidinden üç tatlı, portakal deri ve kırmızı tinged eti ile. o kadar derinden diğer çeşitler olarak pigmente değildir çünkü Tarocco kan portakalı da yarım kan "olarak bilinmektedir.

  Tüm kan portakal potasyum yönünden zengin, C vitamini ve diyet lifi. Bir orta büyüklükteki kan portakalı vitamini günlük önerilen değerin lif günlük önerilen değeri ve 130 yüzde C. meyve de hiç yağ, yağ, kolesterol veya sodyum içeren doymuş kadar 30 yüzde sağlayabilir.

  Ayrıca çiğ yenen, kan portakalı sayısız mutfak kullanır var. Genellikle portakal diğer tip tamamen aynı şekilde kullanılır. kan portakal gelen suyu, jöle, meyve püresi marmelat yapmak için kullanılır alkolsüz içecekler ve hatta salata soslarında. Suyu da kokteyller popüler bir madde, kırmızı renk muhtemel nedeniyle ve lezzet çoğu pişirme kullanılır.

  Kan portakalı esansiyel yağı çok diğer portakal yağları daha güçlüdür farklı bir aromaya sahiptir. Bu aromaterapi bir antidepresan olarak kullanılan ve aynı zamanda enerji özelliklerinin artırılması için değerlidir. Yağ sindirim problemleri tedavi etmek için Avrupa'nın bazı bölgelerinde yaygın bir bitkisel çözümdür. uçucu yağ diğer kullanımları, çürükler ve ağrıları dış ağrı tedavisinde ve hazımsızlık vardır.
 2. Esma
  Devamlı Üye

  Kanlı portakalı diğer portakallardan ayıran tek bir özelliği de içinin kırmızı olmasıdır. Bu sebepten dolayı Kanlı Portakal denmiştir. Aslında bu portakal bize bir çok yararı dokunmakta ve 4 kat daha fazla c vitamini bulunmaktadır.
+ Yorum Gönder


kan portakalı,  kan portakalı nedir,  Kanli portakal,  kanlı portakal,  kan portakalı nasıl olur,  kan portakali