+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda üzüm bağına ne zaman ilaç atılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  üzüm bağına ne zaman ilaç atılır
  üzüm bağına ne zaman ilaç atılır

  86059838.jpg
  Asma mart ayı başında seyrek budanır. Mart başında seyrek budanır.Mart başında bakırlı ilaç serpilir(göztaşı + kireç)veya hazır bakırlı ilaç(mavibakır,cupravit gibi) kullanılır. Dallar 20cm olunca suda eriyebilir kükürt veya anvil, topas, systhane gibi ilaçlardan birisi ile ilaçlama yapılır. Daneler tatlanıncaya kadar 15 gün ara ile ilaçlama yapılır. İlaçlamada kullanılacak olan ilaçlar dönüşümlü olarak atılmalıdır. Devamlı olarak bir ilaç kullanılmamalıdır. Mayıs sonunda göz taşılı ilaç tekrarlanır. Haziran ayı UÇ ALMA yapılır.uç alama ise yedek dalların ana dala bağlandığı yerden üç yaprak sonra kesilip atılır eğer üzüm salkımı var ise salkımdan sonra üç yaprak sayılıp atılır. Üzüm tatlandığında salkım güvesi için DDVP veya BASUDİN kullanılır.

  kaynak ziraatci.com 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Asma üzüm ağacıdır. Asmalar mart ayında budanmaya başlanır. Asmalar budandıktan sonra etrafları kazılarak toprakları havalandırılır. Yaz mevsiminde üzüm meyvesi elde edilir. Son bahar mevsiminde bağbozumu mevsimi gelir ve bu mevsimde üzümler toplanarak kurulur, pestil yapılır yada şarap fabrikasına gönderilir.
+ Yorum Gönder


üzüm bağına kükürt ne zaman atılır,  asmalara kükürt ne zaman atılır,  üzüme kükürt ne zaman atılır,  üzümlere kükürt ne zaman atılır,  üzüm bağına atılan ilaçlar,  üzüm bağına ne zaman kükürt atılır