+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda kornişon salatalık yetiştiriciliği nasıl yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  kornişon salatalık yetiştiriciliği nasıl yapılır
  kornişon salatalık yetiştiriciliği nasıl yapılır

  kornişon salatalık yetiştiriciliği hakkında bilgi

  salataliklar.jpg

  Nevşehir'in Gülşehir İlçesine Bağlı Hacıhalilli Köyünde Alternatif Ürün Olarak Ekilen Kornişon Salatalığından Dekar Başına 100 Kilogram Ürün Alındı.
  Haber: Nevşehir'de Turşuluk Kornişon Salatalık Yetiştiriciliği Başladı

  Nevşehir'in Gülşehir ilçesine bağlı Hacıhalilli köyünde alternatif ürün olarak ekilen kornişon salatalığından dekar başına 100 kilogram ürün alındı. Nevşehir İl Tarım Müdürü Ahmet Şahin yaptığı açıklamada tarımsal ürün deseninin geliştirilmesi çalışmaları kapsamında ilk kez Gülşehir'in Hacıhalilli köyünde damla sulama sistemi ile 25 dekar alanda kornişon türü salatalık yetiştirildiğini söyledi. Turşuluk kornişon üretiminin sözleşmeli Ziraat Mühendisi Sadi Karaca'nın gözetiminde yapıldığını ifade eden Şahin, "Salatalıklar, tarlaya 11 Temmuz'da fide yöntemiyle dikildi. Sulama ve gübreleme işlemi damlama sulama yöntemiyle yapıldı. 25 dekar alanda yetiştirilen ekilen salatalıktan dekar başına 100 kilogram ürün alındı." diye konuştu. (CİHAN)
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Salatalık veya bir diğer adı ile hıyar türkiyede açıkta yetiştirilir ve bu bitki kabakgiller familyasında yer almaktadır. bunlar dışında bu sebze ılık bölgelerde ve bir çok toprak ta yetişebilmektedir. son olarak bu sebzenin kornişon diye bir türü vardır ve bu tür genellikle turşu yapımında kullanılmaktadır.
+ Yorum Gönder


kornişon salatalık nasıl yetiştirilir,  turşuluk salatalık nasıl yetiştirilir,  kornişon salatalık yetiştiriciliği,  kornişon yetiştiriciliği,  kornişon salatalık verimi,  kornişon nasıl yetiştirilir