+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda Şeker pancarı ne zaman , nerede , nasıl yetişir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Şeker pancarı ne zaman , nerede , nasıl yetişir
  Şeker pancarı ne zaman , nerede , nasıl yetişir

  şeker pancarı yetiştirme

  ŞEKER PANCARI
  Yurdumuzda tarımı 1925 yılında Uşak'ta başlamıştır (ilkfabrika Uşak'ta 1926 yılında kuruldu). Bugün fabrikaların kurulduğu her yerde tarımı yapılmaktadır. Belirli iklim ve toprakisteği yoktur. Sulama imkanı olan her yerde tarımı yapılabilir. Üretimde 1. İç Anadolu Bölgesidir.Şeker pancarı tarladan söküldükten sonra kısa bir süre sonra işlenmesi gerektiğinden tarımı fabrikalar çevresinde yapılır.Ayrıca pancar küspesi hayvan yemi olarak kullanıldığı için buralarda besi hayvancılığı da gelişmiştir.Kıyı bölgelerimizde tarımı yapılmaz. Sebebi buralarda dahafazla gelir getiren ürünlere öncelik verilmesidir.
 2. Ziyaretçi

  şeker pancarı yetiştirildiği bölgede hangi fabrikalar kurulur
 3. Harbi @ kız
  Bayan Üye
  şeker ürünleri ,melas (şekerin işlenmemiş hali ) glikoz şurubu , pancar küsbesinden yapılan hayvan yemi üretimlerini yapacak fabrikalar kurulabilir.

  Alıntıdır.

+ Yorum Gönder


şeker pancarı yetiştirilen bir bölgede hangi fabrika kurulabilir,  şeker pancarı yetiştirilen bir bölgede hangi fabrika kurulur,  şeker pancarı nasıl yetiştirilir,  şeker pancarının yetiştiği yerlerde hangi fabrikalar kurulabilir,  şeker pancarı yetiştirilen bir bölgede hangi fabrikalar kurulabilir,  şekerin yetiştiği yerler